Герпесвірусні інфекції: що це таке та як їх уникнути

Фахівці зібрали детальну інформацію про симптоми та захист від герпесвірусних інфекцій

Станом на сьогодні вченим відомо про понад 100 герпесвірусів, 8 з них заразні для людей. Так, існує герпесвірус людини (ГВЛ) 1 та 2 типу, віруси вітрянки, Епштейна-Барр, цитомегаловірус та віруси герпесу людини 6, 7 та 8.

"Вірус 1-го типу вражає слизову ротової порожнини, губи, інші частини голови, а вірус 2-го типу викликає переважно генітально-анальні інфекції. Утім обидва віруси можуть вражати всі частини тіла. Більшість людей заражаються ГВЛ-1 у віці до 5 років від батьків чи інших дітей. Герпесвірус 3-го типу є збудником вітрянки. Після хвороби він залишається жити в організмі і пізніше може викликати оперізувальний лишай", – йдеться у повідомленні МОЗ України.

Віруси ГВЛ-6 і ГВЛ-7 майже завжди інфікують одночасно. У гострій формі часто в дітей вражають шкіру і систему крові, у хронічній – впливають на печінку, легені, лімфатичну та нервові системи. ГВЛ-8 може характеризуватися безсимптомним перебігом, але часом спричиняє розвиток онкологічних хвороб.

Симптоми герпесвірусних інфекцій

  • Герпесвірусна інфекція 1-го типу – це так звана "застуда на губах".
  • Генітально-анальний герпес супроводжується виразками, почервонінням, висипами та свербінням, або симптоми взагалі відсутні.
  • Герпесвірус 3-го типу проявляється висипанням на тілі, температурою, слабкістю і головним болем.
  • Ці інфекції можуть вражати нервову систему, а у хворих з ослабленою імунною системою можуть призводити до серйозних ускладнень.

Після зараження віруси вже ніколи нікуди не зникають і знаходяться у нейронах, а також час від часу активуються. Серед тригерів відомо про інтенсивне сонячне випромінювання, механічне пошкодження нерву, тимчасове та постійне порушення імунітету. У разі появи симптомів герпесвірусної інфекції треба обов'язково звернутися до лікарів.

Як уникнути герпесу?

  • під час сексу користуйтеся презервативами;
  • утримайтеся від сексу, навіть захищеного, якщо у одного з партнерів загострення генітального герпесу;
  • у разі вагітності та наявності генітального герпесу треба повідомити про це лікарю, щоб під час пологів не передати захворювання дитині;
  • не цілуйтеся, якщо у партнера "застуда" на губах або у роті;
  • не вживайте напої з одної чашки чи пляшки з людиною, в якої на губах герпес;
  • не використовуйте спільну гігієнічну помаду.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як налагодити режим сну.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше