Вакцинація дітей

Реакції на щеплення дитини – відповіді на важливі питання

Shutterstock

Про це варто знати

У МОЗ України зібрали актуальні поради, які стосуються поведінки батьків після щеплення дитини. Про це повідомляє "Дивогляд".

Нормальні реакції на вакцинацію:

  • біль і припухлість у місці ін'єкції;
  • підвищення температури;
  • легке нездужання;
  • тимчасове погіршення апетиту.

Зазвичай вони минають безслідно та швидко, а ось захист від інфекційних захворювань залишається.

Чи потрібні засоби від алергії?

Почервоніння, як реакція після щеплення, не потребує прийому антигістамінних препаратів, бо найчастіше не є алергічною. Саме тому давати дитині протиалергічні засоби не потрібно.

Місце ін'єкції чіпати не треба, бо ущільнення пройде саме по собі, якщо ви не не будете втручатися.

Чи треба збивати температуру?

Якщо у дитини спостерігається сильний дискомфорт, біль або погане перенесення підвищеної температури – варто дати жарознижувальне чи знеболювальне. У цьому випадку не чекайте температури °38,5 і вище. Якщо ж дитина нормально переносить температуру, то ліки краще не приймати.

Чим збивати температуру?

У МОЗ України радять використовувати парацетамол або ібупрофен, а ось визначити дозування треба у розмові з лікарем. Також за підвищеної температури треба переконатися, що дитина не одягнена занадто тепло та давати їй достатньо пиття.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, чи можна привезти в Україну незареєстровану вакцину, придбану за кордоном.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ