Грудне вигодовування

Що треба пам'ятати про грудне вигодовування – МОЗ України

lansinoh.ua

Це може знадобитися

Фахівці поділилися детальною і важливою інформацією про грудне вигодовування – найбезпечніший, найнадійніший та найдоступніший спосіб годування немовляти. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначили наступні факти:

  • У перші півроку життя дитини грудне молоко забезпечує 100% потреби у поживних речовинах, з 6 до 12 місяців – продовжує задовольняти як мінімум 50% цих потреб, а протягом другого року життя – 1/3.
  • Із молоком матері немовля отримує антитіла, які можуть захистити від захворювань. Водночас грудне вигодовування замінює рутинні щеплення, передбачені національним календарем.
  • Грудне вигодовування дає дитині відчуття безпеки та сприяє сенсорному розвитку, а матері допомагає посилити зв'язок із дитиною.

Фахівці стверджують, що про грудне вигодовування треба пам'ятати наступне:

  • Треба забезпечити контакт шкіри до шкіри та почати прикладати немовля до грудей протягом першої години після народження.
  • Годувати немовля треба на вимогу без дотримання певних інтервалів. Що частіше дитина їсть – тим більше молока виробляється у матері.
  • У перші півроку життя дитині не потрібне підгодовування чи допоювання, навіть водою у спеку. Експерти радять починати прикорм після 6 місяців як доповнення до грудного молока.
  • Матір, яка годує грудьми, не має дотримуватися спеціального режиму харчування, але її щоденний раціон має бути повноцінним, різноманітним і збалансованим.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як грудне вигодовування впливає на роботу мозку дитини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ