Для здоров'я та краси: чи дійсно необхідний зволожувач повітря та як його обрати

З приходом холодів усі ми чекаємо на початок опалювального сезону. Однак, разом із теплом, зростає попит на зволожувачі повітря.

Чи дійсно цей прилад є необхідним? Як правильно вибрати його? На що перш за все варто звернути увагу? На ці питання відповість "Дивогляд". 

Навіщо потрібен зволожувач повітря?

Щойно на вулиці похолодало, майже у кожній домівці увімкнулися кондиціонери на тепло, підігрів підлоги, а незабаром очікується початок опалювального сезону. Усі ці способи нагріву приміщення добряче сушать повітря, яке несприятливо впливає на стан нашого здоров'я та краси.

Читайте також: Як обрати кондиціонер у квартиру – поради.

Слизові оболонки дихальних шляхів пересихають через недостатню вологість. Таким чином у людини зростає ймовірність захворіти на ОРЗ, або ж утворюється алергічна реакція. 

Хвороба
Хвороба
Фото: Shutterstock

Якщо у вашій домівці є діти – не нехтуйте зволожувачами повітря і придбайте їх якомога швидше. Діти мають слабкий імунітет восени та взимку та є дуже вразливими до холодів та вірусів. Сухе повітря може погіршити ситуацію та спровокувати нежить, кашель, бронхіт або застуду. 

Також сухе повітря негативно впливає й на зовнішній вигляд людей. Шкіра сохне та лущиться, нігті ламаються, а волосся втрачає блиск та випадає.

Типи зволожувачів повітря

На сучасному ринку існує три типи зволожувачів повітря: традиційні, парові та ультразвукові.

  • Традиційні зволожувачі повітря

Головними компонентами у цьому типі зволожувачів є ємність з водою, випарювач та вентилятор. Такий пристрій зволожуватиме повітря не більше, ніж на 60%, але цього буде достатньо для невеликих кімнат. 

Зволожувач повітря
Зволожувач повітря
Фото: Shutterstock

Переваги:

  1. Традиційні зволожувачі повітря споживають небагато енергії (20-60 Вт);
  2. За бажанням у воду можна додати кілька крапель ароматичної олії, щоб створити приємний аромат в оселі;
  3. Вартість таких зволожувачів є найменшою. 

Недоліки:

  1. Такі зволожувачі повітря під час роботи можуть видавати звук, що дещо заважає у нічний час;
  2. Вони не дуже продуктивні та потребують постійної зміни води та фільтрів;
  3. Не у кожному пристрої є додаткове очищення від пилу.
  • Парові зволожувачі повітря

Особливістю цього типу є те, що він підвищує вологість у приміщенні шляхом випаровування води, яка нагрівається.

У ємність наливається вода, а у неї занурені два електроди, які пропускають крізь себе струм. Під дією такої електрики рідина нагрівається, а щойно рівень знижується – процес припиняється автоматично.

Переваги:

  1. Парові зволожувачі повітря вважаються на 100% ефективними;
  2. Не потребують постійної зміни фільтрів;
  3. Не обов'язково заправляти техніку очищеною водою, підійде звичайна з крана;
  4. Невисоке споживання електроенергії (30-70 Вт).

Недоліки:

  1. У зволожувачах повітря цього типу відсутній гігростат, який регулює рівень вологості у приміщенні та запобігає перезволоженню. Його необхідно купувати окремо.
  • Ультразвукові зволожувачі повітря

Особливість ультразвукових зволожувачів повітря полягає у тому, що вони розповсюджують кімнатою холодну пару, що складається з дрібних водних частинок. Спеціальний механізм "подрібнює" воду, яку заливають у контейнер.

Зволожувач повітря
Зволожувач повітря
Фото: Shutterstock

Переваги:

  1. Низьке споживання енергії (до 50 Вт);
  2. Деякі моделі можуть підігрівати воду та випаровувати теплу пару. Так приміщення дещо зігріватиметься.

Недоліки:

  1. Утворення білого нальоту на меблі;
  2. Відсутній гігрометр, який необхідно купувати додатково;
  3. Відсутність саморегуляції. 

На що варто звернути уваги при купівлі зволожувача повітря?

  • Площа приміщення
Квартира
Квартира
Фото: Shutterstock

Вибір зволожувача залежить також і від розміру кімнати, на яку він поширюється. На кожному з пристроїв розробник вказує, яку максимальну територію може обслужити девайс. Врахуйте це. 

Одні з базових моделей призначені для території, площею 20 кв м. У таких об'єм контернету в середньому становить 4-5 л, чого цілком  достатньо. Більш потужні призначені для приміщень 60-80 кв м і більше. У них ємність має бути також більшою – 6-7 л.

  • Ємність резервуару та швидкість випаровування

Швидкість витрати води та ємність контейнеру для неї є важливими характеристиками, на які обов'язково треба звернути уваги при купівлі зволожувача. Ці два фактори залежать один від одного. Врахуйте, якщо за годину ваш пристрій випаровує 400 мл води, то розмір контейнера має бути не менше, ніж 5 л. В іншому випадку, вам необхідно буде регулярно доливати воду.

  • Рівень шуму

Зволожувач повітря
Зволожувач повітря
Фото: Shutterstock

Дуже часто зволожувачі повітря вмикають на всю ніч для створення сприятливих умов середовища під час сну. Недоліком є те, що деякі моделі надто гучно працюють, тому заважатимуть вам заснути. Зверніть увагу на цей фактор, коли перевірятимете пристрій у магазині. 

  • Іонізація повітря

Більш дорогі моделі зволожувачів мають функцію іонізації повітря, яка використовується для поліпшення мікроклімату у приміщенні та максимального наближення його до природного. Також ця функція корисна тим, що зменшує рівень пилу на поверхнях. У зв'язку із цим вам буде значно легше дихати.

  • Гігрометр та гіростат
Зволожувач повітря
Зволожувач повітря
Фото: Shutterstock

Не усі моделі зволожувачів оснащені гігрометром (вимірює та регулює рівень вологості у приміщенні) та гіростатом (налаштовує інтенсивність зволоження). Ці два елементи необхідно купувати окремо від зволожувача, тому радимо придбати їх одразу ж для збереження тривалості функціонування пристрою та особистого комфорту.

А ви користуєтеся зволожувачами повітря?

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як обрати робот-пилосос.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтесяна наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше