Як обрати клавіатуру для ПК в 2021 році – все, що потрібно знати

Багато людей купують клавіатуру та навіть не замислюються про її зручність, характеристики, внаслідок чого гаджет не викликає ніяких позитивних емоцій.

Ми в "Дивогляд" вважаємо, що це недоречно та невідповідально, а тому розповімо про те, як осмислено вибрати собі клавіатуру для будь-яких цілей.

Безумовно, слідкувати за всіма новинками в сфері клавіатур – сумнівна затія, бо це важко та нудно. Тим не менш, при купівлі цього пристрою треба бути уважним до певних критеріїв.

Для початку розповімо про різні типи клавіатур для ПК:

 • офісна, яка переважно дешева та підходить офісним фахівцям для простої роботи з документами
 • ергономічна, на якій зручно розташовані клавіші, завдяки чому вона користується попитом серед журналістів і людей, що багато працюють з текстом
 • бездротова – в останній час привертає все більше уваги завдяки своїй зручності та цікавим опціям
 • мультимедійна – здатна закрити всі потреби користувача завдяки додатковим клавішам і чудово підходить для домашнього ПК
 • ігрова – оснащена багатьма додатковими опціями, міцним корпусом, клавішами спеціальних розмірів, різними кольорами тощо
Клавіатура
Клавіатура
Фото: Shutterstock

Як ви вже зрозуміли, універсальна клавіатура насправді відсутня, а тому передусім варто відштовхуватися від того, що саме ви плануєте на ній робити.

Спочатку здається, що кожна клавіатуру схожа на іншу, але більш детальне вивчення дає нам зрозуміти, що існує декілька категорій цих пристроїв:

 • стандартні – користуються найбільшою популярністю та часто зустрічаються в офісах
 • компактні – спеціальні клавіатури, які дозволяють зручно працювати в умовах обмеженого простору
 • складні – для любителів подорожей і відряджень
 • водонепроникні – ці клавіатури розробники надійно захищають від проливання рідин, що може спровокувати поломку

Окрім цього, існують різні види конструкції клавіш у клавіатурах:

Мембранна

У такій клавіатурі клавіші великої або середньої висоти. Особлива конструкція робить її міцною і захищає від попадання вологи, сміття та пилу.

Ножична (острівна)

Переважно її використовують в ноутбуках, що обумовлено компактністю. Конструкція передбачає низький профіль клавіш, внаслідок чого вони крихкі та не захищені від попадання всіляких речовин.

Комп'ютер
Комп'ютер
Фото: Фото з відкритих джерел

Механічна

На нашу думку, вона має найкращу конфігурацію в плані якості. Її можна використовувати для роботи з графікою і мультимедіа, написання коду та ігор.

Не першорядні, але все одно важливі критерії вибору клавіатури:

Додаткові клавіші

Якщо вам треба геймерська або мультимедійна клавіатура, то краще звертати увагу на ту, яка має додаткові клавіші, бо вони здатні:

 • регулювати гучність і управляти плеєром
 • керувати вкладками в браузері та керувати додатками
 • виконувати інші функції, які може самостійно встановити користувач

Вага та підставка

Чим більша вага клавіатури, тим більш вона буде стійкою та надійною. Також важливими є ніжки – гумові запобігають ковзанню, а висувні допомагають легко змінювати кут нахилу.

Підсвічування клавіш

Ігри
Ігри
Фото: Shutterstock

Воно існує не лише для краси, але й для зручності. Підсвічування точно знадобиться тим, хто працює в умовах поганого освітлення або її повної відсутності.

Тачпад

Він здатен замінити комп'ютерну мишку та відмінно виконати її задачі, але враховуйте, що він займає додаткове місце.

Роз'єми для аудіо та комунікативні порти

Якщо у вас провідні навушники чи мікрофон, а сам ПК стоїть під столом або далеко, то під'єднати їх до клавіатури буде набагато простіше та зручніше. 

Тепер ви розумієте, наскільки сучасний ринок клавіатур різноманітний. Якщо байдуже обирати цей пристрій, то цілком можливо, що людина засмутиться покупкою, бо, наприклад, зекономила гроші та купила стандартну клавіатуру, яка не підходить для геймінгу та інших задач.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як обрати ноутбук для роботи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше