Як обрати ноутбук для роботи – поради

Пандемія спровокувала різке зростання популярності ноутбуків, бо все більше людей почали віддавати перевагу дистанційній роботі.

Саме тому "Дивогляд" розповість, на які саме фактори треба звернути увагу, якщо ви плануєте придбати для роботи ноутбук. Передусім варто зрозуміти, як саме ви плануєте за ним працювати.

Цілком можливо, що ви потребуєте лише простого "серфінгу" по мережі та роботи  з текстовими документами, а тому вам підійде відносно простий ноутбук. Якщо ви користуєтеся "легкими" програмами і часто берете з собою пристрій в офіс і на зустрічі, то вкрай важливими факторами будуть вага, фізичні розміри і час автономної роботи.

Принцип "Чим дорожче, тим краще" – не завжди працює при виборі ноутбука, бо його вартість обумовлена багатьма факторами: виробником, процесором, відеокартою, функціональністю і навіть кольором.

Якщо ви бачите у магазині ноутбук за кілька тисяч доларів і вважаєте, що він 100% надійний, то знайте, що це не так. Наприклад, він може бути зроблений спеціально для ігор, які можуть провокувати високу температуру і, як наслідок, достроковий вихід із ладу.

Ноутбуки для мінімальних потреб

Робота
Робота
Фото: Shutterstock

Такі пристрої дозволять вам з комфортом користуватися звичайними додатками. Наприклад, вносити правки, працювати у документах і так далі.

В основному такі ноутбуки майже безшумні та мають необхідну продуктивність для простих задач. Однак, переважно вони мають дискретну відеокарту, внаслідок чого навряд чи вийде на них пограти у потужні ігри.

Їх основа аудиторія – школярі, студенти, офісні працівники та інші категорії населення з невибагливими вимогами. Безумовно, мова не йде про професійну роботу у фотошопі, графіці та відео, бо у цих випадках треба пристрої зовсім іншої вартості.

Бажані характеристики:

  • процесор – Intel i3 10-11 поколінь (наприклад, i3-1005G1, i3-10110U) і AMD Ryzen 3 (наприклад, 3200U, 3250U)
  • відеокарта – AMD серій A10 / A12; Intel i3-i7 6-7 поколінь
  • оперативна пам'ять – 4 ГБ

Ціна: від $500 до $700.

Ноутбуки для середніх потреб

Онлайн-курс
Онлайн-курс
Фото: Shutterstock

Вони є більш універсальними варіантами і відрізняються кращою продуктивністю, якщо порівнювати з бюджетними. Їх власники можуть більш комфортно працювати у вимогливих програмах, ніж минула категорія.

Якщо ви полюбляєте грати в невибагливі ігри, але при цьому не готові купувати геймерський варіант, то ця категорія може чудово вам підійти. 

Бажані характеристики:

  • процесор – Intel i5 10-11 поколінь (наприклад, i5-10210U і особливо i5-1035G1, i5-1135G7) і AMD Ryzen 5/7 серії 2000 і 3000 (наприклад, 2500U, 3500U, 3700U)
  • відеокарта – AMD Ryzen 3 і Athlon; Intel i3 / i5 / i7 8-11 поколінь з індексами U, G1;
  • оперативна пам'ять – 8 ГБ

Ціна: від $600

Ноутбуки для високих потреб

Ноутбук
Ноутбук
Фото: Shutterstock

Якщо ви використовуєте усілякі програми для роботи з рендерингом, фото і графікою (наприклад, Photoshop, CorelDRAW, 3dMax), то є потреба у гарному процесорі, оперативній карті та відеокарті.

Якщо ви займаєтеся обробкою відео або графіки, то вкрай важливе значення має вибір процесору.

Ціна подібного ноутбука починається від $700. За ці гроші ми можете стати власником продуктивної і потужної машини.

Бажані характеристики:

  • процесор – AMD Ryzen серії 4000 (наприклад, 4300U, 4500U, 4700U) і Intel 10-11 поколінь з індексами G4, G7 (наприклад, i3-1115G4, i5-1035G4, i5-1135G7, i7-1065G7, i7-1165G7) Intel i7 / i9 10-11 поколінь або AMD Ryzen 5/7 серії 4000
  • відеокарта – AMD Ryzen 5/7; Intel 10-11 поколінь з індексами G4, G7
  • оперативна пам'ять – 16 ГБ

Ціна: від $700

Надійність

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Depositphotos

Навряд чи хто-небудь колись придбав собі ноутбук, який прослужив йому все життя. Однак, все одно можна обрати пристрій, який, при правильній експлуатації, не буде часто ламатися та постійно "відвідувати" сервісний центр.

Ви будете здивовані, але в основному бюджетний ноутбук рідше виходить з ладу, ніж універсальний або ігровий. Це обумовлено температурою, бо потужний процесор і відеокарта дуже активно виділяють тепло, що може провокувати перегрів і виводити з ладу ваш пристрій.

Також значення має бренд, бо придбання ноутбука від маловідомого виробника нагадує гру в лотерею.

Як збільшити термін служби ноутбука

Ноутбук
Ноутбук
Фото: Shutterstock

З часом всі системи охолодження ноутбуків забиваються пилом, внаслідок чого він перегрівається. Байдуже ставлення до цього питання може зробити вас постійним клієнтом ремонтних центрів техніки.

Якщо ваш ноутбук постійно шумить або вимикається під навантаженням, то є потреба у терміновій чистці. Окрім цього, якщо ви часто їздите з ноутбуком у громадському транспорті, то придбайте для нього гарну сумку/рюкзак, які захистять пристрій від пошкоджень.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як захистити свої паролі від шахраїв.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше