Як звільнити пам'ять телефону: 4 секретних способи

Заповнення пам’яті у смартфонах з ОС Android – одна із найчастіших причин, чому телефон починає повільніше працювати.

Якщо ви вже видалили всі непотрібні додатки, почистили зайві фото і відео, а пам’яті все одно мало, "Дивогляд" знайшов для вас кілька маловідомих способів, як звільнити до 10Гб пам’яті.

Для початку - це здається очевидним - потрібно почистити кеш. Для цього треба відкрити Налаштування- Додатки — Програми. Потім потрібно зайти у всі програми, які використовують багато тимчасових файлів, і очистити там кеш: браузер, соцмережі, месенджери, ігри, Play Market, тощо.

Google
Google
Фото: Shutterstock

Далі трохи менш очевидні місця, де може ховатися "сміття".

  • 1. Потрібно знайти папку .thumbnails, яка знаходиться у кореневому розділі DCIM (або Pictures) ОС Android. У цій папці зберігаються міні-копії усіх картинок і фотографій, які ви переглядаєте на своєму телефоні.

Цей каталог може бути прихованим. Тому перед його очищенням слід зайти в налаштування системи і включити відображення прихованих папок.

  • 2. Щоб звільнити пам’ять, можна також очистити папку Data, у якій накопичується кеш, деякі настройки та службова інформація про додатки. Зробити це можна за допомогою будь-якого стороннього файлового менеджера (File Manager), який можна завантажити з Play Market.
  • 3. Більшість соцмереж і месенджерів зберігають фото і відео у папці Медіа і ви легко можете їх знайти і очистити. Але у випадку з Telegram, який є у телефонах багатьох користувачів, все трохи складніше. Вся переглянута вами інформація із месенджера зберігається у внутрішню пам’ять телефону. Щоб знайти їх, потрібно зайти у папку Файли - Внутрішня пам’ять. Там потрібно знайти папку Telegram і очистити її.

Не всі знають, що очистку кешу Telegram також можна налаштувати у самому додатку. Для цього відкрийте месенджер і перейдіть в Налаштування - Дані та пам'ять - Використання пам'яті. Там ви побачите, скільки місця в пам'яті пристрою займає кеш месенджера.
Натисніть кнопку Очистити кеш Telegram, щоб видалити всі збережені файли.

Також можна вибрати час збереження даних. За замовчуванням там стоїть Завжди, але можна зменшити до 1 місяця, 1 тижня або 3 днів.

  • 4. Щоб прискорити роботу пристрою варто також очистити Оперативну пам’ять. Це можна зробити за допомогою програм з очищення телефону, а можна й вручну.

Найпростіший спосіб - завершення усіх процесів, які не використовуються. Це дозволяє збільшити швидкість роботи на Android.

Для цього в настройках потрібно знайти пункт пам'яті і перевірити, які додаток споживали її найбільше, потім їх зупинити.

Нагадаємо, нещодавно "Дивогляд" розповів, як боротися із тим, що наші смартфони постійно "стежать" за нами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше