Як захистити свої паролі від шахраїв – поради

В останній час все більш популярними стають менеджери паролів, завдяки яким можна безпечно авторизуватися в Інтернеті.

Справа у тому, що використання одного варіанту паролю для усіх сайтів – небезпечно, а велика кількість різних паролів вимушує нас зберігати їх на усіляких носіях. Наприклад, в офісах "надійним" способом зберігання паролів вважають наліпку на моніторі.

Інколи це незручно та небезпечно, а тому "Дивогляд" радить звернути увагу на Менеджери паролів – програми для зберігання паролів від облікових записів.

Для чого вони вам потрібні

Головна функція Менеджера паролів – зберегти усі дані про облікові записи користувача. Завдяки ньому можна спокійно користуватися власним унікальним паролем для кожного сайту і не турбуватися про те, що ви їх загубите.

Захист даних

Пароль
Пароль
Фото: flickr.com

Інколи люди зберігають паролі у блокнотах, або користуються автоматичним заповненням у браузерах. Однак, це небезпечно, бо якщо шахрай заволодіє доступом до вашого веб-браузера, то він може викрасти відразу всі паролі. Менеджер паролів працює інакше, бо шифрує і захищає всі приватні дані від сторонніх людей.

Чому вони безпечні

У менеджерах паролів користуються удосконаленим стандартом шифрування (AES), який вкрай важко зламати. Скористатися зашифрованою інформацією можна тільки завдяки паролю або комбінацією різних варіантів розблокування менеджера, якщо доступна така опція. Наприклад, одночасно за допомогою пароля та фотографії улюбленого кота.

Як придумати надійний пароль

Ми категорично не радимо використовувати пароль в дусі "12345" і "QWERTY", або пов'язаний з вашою датою народження. Краще згадайте якусь улюблену приказку або цитату, використайте великі та малі літери, а також доповніть її різними цифрами.

Якщо ви хочете ще більше посилити безпеку, то скористайтеся двухфакторною аутентифікацію, які підтримує більшість менеджерів паролів. У цьому випадку ви будете вводити пароль і код, який ви отримаєте на прив'язану електрону пошту або телефон. Завдяки двухфакторній аутентифікації шахраю, якщо він дізнається пароль, доведеться також вводити додатковий код.

паролі
паролі
Фото: соцмережі

Види менеджерів паролів

Автономна утиліта, яка зберігає всю інформацію на вибраному гаджеті в зашифрованому сховищі. Ним не можна скористатися за допомогою іншого пристрою.

Ми радимо її тим, хто не бажає зберігати особисту інформацію на чужих серверах. Однак, враховуйте, що втрата пристрою неодмінно приведе до втрати всіх паролів. У деяких з них можна створити декілька сховищ на різних гаджетах і, якщо ви бажаєте, синхронізувати їх.

Хмарний сервіс, який зберігає інформацію у мережі відповідального за безпеку даних постачальника послуг. Веб-менеджери можуть бути представлені у вигляді браузерного розширення, мобільного або настільного додатка.

Він підійде для того, хто хоче користуватися сховищем із будь-якого свого пристрою. Для користувачів доступні програмі змішаного типу, де можна вибрати тип сховища (хмарне або локальне) та створити резервну копію локальної бази.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як правильно налаштувати WhatsApp.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше