Як збільшити "життя" батареї ноутбука – топ-10 порад експерта

Коли ми купуємо новий ноутбук, то сподіваємося, що він буде гарно працювати протягом багатьох років, але через певні помилки це стає неможливим.

Саме тому "Дивогляд" склав список порад, які допоможуть збільшити термін служби вашого комп'ютера.

Остання версія ОС

Оновлені операційні системи для ноутбуків часто мають покращену версію з енергозберігаючими елементами. Завдяки їм скорочується споживання енергії і збільшується час роботи акумулятора.

Режим гібернації

Windows має два режиму: сон і глибокий сон. Якщо ви не будете працювати за комп'ютером декілька годин, то вам підходить перший. Однак, якщо ви не плануєте користуватися ноутбуком протягом довгого часу, то краще скористатися режимом глибокого сну, тобто гібернацією.

Справа у тому, що при ньому ноутбук взагалі не споживає електроенергію, на відміну від режиму сну (приблизно 5-7% ємності батареї у добу).

Ноутбук
Ноутбук
Фото: Shutterstock

Повна розрядка акумулятора шкодить пристрою

У кожного акумулятора є обмежена кількість циклів зарядки. Чим більше ви будете заряджати ноутбук – тим довше і краще він буде працювати. Ми не рекомендуємо повністю розряджати акумулятор (до 0%), бо у перспективі це негативно впливає на стан батареї.

Читайте також: Просто й ефективно: як пришвидшити роботу Windows 10

Перегрів небезпечний

У літієво-іонних акумуляторів погана пристосованість до спеки. Оптимальною температурою для роботи ноутбуків є від +10 до +35 градусів, а для їх зберігання – від -20 до +45 градусів.

Коли ви працюєте за комп'ютером, то слідкуйте за відкритістю вентиляційних отворів, бо вони можуть забиватися пилом. Якщо є потреба у їх чистці, то може допомогти стиснуте повітря (це не стосується ноутбуків від Apple, систему охолодження котрих треба чистити лише у сервісному центрі).

Для продовження "життя" батареї рекомендуємо:

  • не ставити ноутбук на подушку або ковдру, бо внаслідок цього перекриваються вентиляційні отвори та тепло не може покинути систему
  • кожний рік самостійно очищати ноутбук від пилу, а також віддавати його на діагностику фахівцям, якщо є така можливість
Серіал, ноутбук, чоловік у навушниках
Серіал, ноутбук, чоловік у навушниках
Фото: Depositphotos

Вимкнення непотрібних опцій та пристроїв

Якщо ви підключили до свого ноутбука мишу, навушники, зовнішній диск, ввімкнули Bluetooth і Wi-Fi, але щось не використовуєте, то варто їх відключити, бо вони споживають енергію. Для цього скористайтесь Панеллю управління.

Зменшення яскравості та звуку

Величезна частина енергії споживається екраном. Зменшення яскравості зменшить витрату енергії і шкоду для ваших очей. Звісно же, робіть це помірно, щоб можна було комфортно користуватися пристроєм.

Переналаштування відеокарти

Багато ноутбуків мають графічний чип AMD або NVIDIA. Потреба у потужній відеокарті обумовлена вимогливими програмами та іграми. Однак, якщо ви не використовуєте останні, то скористайтеся спрощеним варіантом роботи в налаштуваннях, щоб зменшити споживання енергії.

Зменшення контакту з розеткою

Справа в тому, що багато людей вважають, що треба постійно тримати ноутбук включеним в розетку. Однак, це негативно впливає на стан ноутбука і за короткий час руйнує нормальний стан акумулятора.

Замість цього експерт рекомендує регулярно працювати в мобільному режимі для підтримання оптимального стану батареї. Варто налаштувати автовідключення, коли досягнуто певний заряд батареї.

Читайте також: Чому смартфон гальмує – топ-7 причин та як із ними боротися

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Depositphotos

Авіарежим

Якщо ви просто займаєтеся редагуванням документа і відсутня будь-яка потреба в Інтернеті – ввімкніть авіарежим. Завдяки цьому буде менше розряджатися акумулятор.

Слайдер продуктивності батареї

Нещодавно у Windows 10 з'явилося нововведення, де зібрані всі налаштування, що мають значення для акумулятора. Користувачам доступні такі режими:

  • Best Performance радимо для того, хто готовий жертвувати тривалістю роботи акумулятора заради швидкості та продуктивності
  • Better Performance обмежує ресурси для роботи додатків у фоновому режимі, але все ж таки робить акцент на потужності, а не на ефективному витрачанні батареї
  • Better Battery повільніше витрачає акумулятор, якщо порівнювати з налаштуваннями за замовчуванням у минулих версіях ОС
  • Battery Saver з'являється тільки тоді, коли ви повністю відключили ноутбук від мережі. У цьому режимі знижується яскравість екрану на 30% і не можуть завантажуватися оновлення Windows. Також припиняють роботу майже всі фонові додатки

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про топ-4 антивіруси для Windows.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше