У смартфонах з Android знайшли додаток, який краде всі дані з вашого пристрою

Небезпечний троян може відслідковувати ваше переміщення і записувати розмови

Експерти компанії Zimperium, які займаються безпекою мобільних пристроїв, виявили шкідливий додаток на телефонах з ОС Android, який може вкрасти практично будь-які дані користувача і слідкувати за його переміщенням. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Gizmodo.

Фахівці визначили, що небезпечний додаток маскується під виглядом оновлення операційної системи. Його класифікували як троян з віддаленим доступом (RAT). Це категорія шкідливих програм, які дозволяють хакеру отримати доступ до вашого пристрою і керувати ним на відстані.

"Це, мабуть, найскладніший RAT, яку ми коли-небудь бачили. Я думаю, що на створення цього додатка було витрачено багато часу і зусиль. Ми вважаємо, що існують і інші подібні програми, і з усіх сил намагаємося знайти їх якомога швидше", - заявив керівник компанії Шрідхар Міттал.

RAT є дуже поширеною формою шкідливого програмного забезпечення, і хоча їх можна встановити на пристрій жертви за допомогою ряду методів (вкладення електронної пошти, файли .torrent або погані веб-посилання тощо), мобільний додаток є досить природною точкою розповсюдження для шкідника, який прагне заразити багато пристроїв та отримати доступ до приватних даних жертв.

Читайте також: 5 ознак, що ваш Viber прослуховують – як із цим боротися

Екперти врозповіли, які дані може вкрасти цей троян із ваших телефонів:

  • повідомлення в месенджерах і файли бази даних;
  • журнал викликів і контакти;
  • запис телефонних розмов;
  • повідомлення і бази даних WhatsApp;
  • фотографії та відео;
  • всі ваші текстові повідомлення;
  • місце розташування користувача по GPS;
  • використовувати камеру смартфона і перевіряти історію браузера;
  • практично будь-яку іншу інформацію, що є на вашому телефоні.

Android
Android
Фото: Shutterstock

Дослідження, опубліковане минулого року, показало, що Google Play Store в цілому був "основним дистриб’ютором" шкідливих програм для Android. Це пов’язано не з тим, що в магазині відсутні захисні механізми (хоча їх, очевидно, недостатньо), це скоріше тому, що магазин настільки великий, що відслідкувати весь контент дуже важко.

Щоб убезпечити себе від шкідливих програм, фахівці радять використовувати надійні антивіруси. Нещодавно "Дивогляд" розповідав про 4 безкоштовних і надійних антивіруси.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше