Студент

Початок самостійного життя: як орендувати квартиру першокурснику – поради

Shutterstock

Студентське життя – новий цікавий крок у життя кожного. Вступивши в університет та переїхавши до нового міста людина наче виходить з зони свого комфорту та звикає до самостійності.

Студенти з інших міст найчастіше обирають проживання у гуртожитку, а оскільки не усі можуть його отримати, то на порядку денному стає питання вибору квартири. "Дивогляд" вирішив поділитися з вами порадами щодо того, як на що звертати увагу при виборі квартири. 

Оренда чи купівля?

Звичайно, придбати квартиру коштує більше, ніж заплатити за місяць її оренди. Але у випадку, якщо ви переїхали до іншого міста з метою залишитися тут назавжди, то ситуація обертається зовсім іншим боком. Перш ніж робити вибір – порахуйте, скільки ви витратите на сплату орендованої квартири та комунальних послуг, а після цього подивіться варіанти купівлі власного житла. Ви одразу помітите, що придбання власної квартири буде набагато дешевшим, ніж постійне проживання на орендованій.

Район

Важливим є місцерозташування вашого житла. Зазвичай, люди намагаються обирати квартиру неподалік свого університету чи роботи, щоб економити час на дорогу, особливо, якщо ви переїжджаєте до великого міста, накшталт Київ. В разі, якщо немає можливості заселитися в одному районі – придивіться до тих, що знаходяться неподалік. Проїхатися 2-3 зупинки не буде для вас важким.

Вартість

Від вибору розташування житла напряму залежить і його вартість. Як правило, у центрі квартири коштують дорожче, ніж на околицях. А у великих містах, де є метрополітен, ціна залежитиме ще й від того, якою буде відстань від станції метро до вашого будинку.

В разі, якщо ви вирішили орендувати житло, то поміркуйте над наступними варіантами:

  • Знімайте квартиру разом з другом. Це заощадить ваші кошти щонайменше вдвічі і вам не буде самотньо;
  • Знімайте кімнату. Більшість студентів надають перевагу оренді однієї кімнати у квартирі з господарем. Це також заощадить ваші гроші, але варто бути обачними, оскільки сусіди можуть бути різними. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як знайти приховану камеру спостереження в орендованій квартирі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ