"Що там той келих винця, мені потрібно розслабитись! – думаєш ти. Але це так не працює. Зазвичай алкоголь посилює всі тривоги, страхи та стреси. А ще ти втрачаєш ясність мислення, швидкість реакції, що в умовах воєнного стану – дуже небезпечна штука, особливо для цивільних", – поділилися в uahealth.
Алкоголь загрожує наступним:
- втрата можливості ясно мислити і приймати логічні рішення;
- ризик нещасного випадку та травматизму;
- загострення хронічних захворювань;
- у разі чого, відсутність можливість звернутися до лікарів через обмежений доступ, комендантську годину тощо.
Читайте також:
- Ознаки, які вказують на серйозні проблеми з психічних здоров'ям – перелік
- Як налагодити режим сну – поради
- Панічна атака у дитини: що треба знати
Саме тому фахівці радять замінити спиртне наступним:
- 27 предметів. У східній філософії йдеться: "Хочете позбутися смутку, пересуньте 27 предметів у будинку". Вважається, що це звільнить простір для енергії, яка завдяки цьому безперешкодно ковзатиме у правильному напрямку. Доповнити це можна прибиранням, бо чистота навколо та відсутність хламу подарують приємні емоції.
- Танці. Якщо для них немає простору вдома, то знайдіть безлюдне місце у парку чи лісі (звісно ж, перевірте, чи безпечні вони).
- Каляки-маляки. Візьміть олівець чи ручку та малюйте ними на листку. Не треба шукати у цьому сенсу – просто натискайте, міняйте кольори та розслабляйтеся. Це стане своєрідним сеансом арт-терапії.
- Розчешіться. Якщо ви багато працюєте чи проводите час перед монітором, то відбувається напруження мімічної мускулатури та голова стає "важкою". Розчісування волосся протягом 10-15 хвилин допоможе розслабити м'язи та "розігнати" кров.
- Просто змийте. Вода дарує відчуття оновлення, а тому прийміть душ або ванну з додаванням аромаолії або улюбленої музики.
- Друзі. Організуйте вечірку за участі близьких, з якими можна посміятися, зіграти у настільні ігри чи подивитися кіно.
- Прогулянки. 10 хвилин прогулянки допоможуть перемкнути увагу та зняти напругу.
- Сходи. Побігайте по сходах або влаштуйте інтенсивну зарядку – це подарує прилив ендорфінів і покращить ваш фізичний стан.
- Скиньте напругу. Якщо вам погано через новини чи щось інше – станьте рівно та трусіть всім тілом, нібито до вас прилип пісок і ви хочете його позбутися.
Якщо серед переліченого вам нічого не допомогло – зверніться до фахівця.
До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, яка різниця між психологом, психіатром або психотерапевтом.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання