Вітаміни

Чи потрібно дитині додатково давати вітамін D

Shutterstock

Корисна інформація

Доктор медичних наук і професорка кафедри сімейної медицини Ірина Волошина розповіла, чи треба батькам додатково давати своїм дітям вітамін D. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

"Вітамін D називають "вітаміном сонця", оскільки організм синтезує його у шкірі під дією сонячного світла. Він допомагає організму засвоювати кальцій і фосфати, які надходять в організм з їжею. Ці мінерали важливі для росту та розвитку кісток, зубів, нервової системи, зміцнення імунітету та попередження рахіту у немовлят  – стану, який викликає послаблення та деформацію кісток. Але якщо влітку і так багато сонця, чи потрібно дитині додатково давати вітамін D?", – йдеться у повідомленні.

Зазвичай, для отримання здоровою дитиною порції цього вітаміну достатньо проводити на сонці удень 15-30 хв і вживати продукти, які його містять (рибу жирних сортів, молочні продукти, яловичу печінки, яєчні жовтки).

Однак, є групи дітей, які ризикують недоотримати вітамін D:

  • ті, хто мало часу проводять на вулиці;
  • діти з надмірною вагою або ожирінням;
  • малюки на грудному вигодовуванні;
  • діти, які проживають у регіонах зі значним забрудненням повітря.

Тільки лікар може визначити, чи потрібно дитині приймати вітамін D і прописати дозування. Перед прийомом будь-яких вітамінів або харчових добавок треба обов'язково проконсультуватися з фахівцем і не займатися самолікуванням.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що названо вітаміни, які можуть спровокувати рак.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ