Ядерний вибух

Як вижити у випадку ядерного удару і що треба мати при собі – розповідає вчений

ca.wikipedia.org

Потурбуйтеся про своє життя заздалегідь

Сьогодні все частіше можна почути про наміри росії використати ядерну зброю у війні з Україною. Правда це чи ні – невідомо, але завжди варто бути готовим і розуміти, як рятувати життя.

Науковець-хімік Гліб Репіч поділився кількома порадами на випадок ядерної атаки.

"Дехто може сказати, що ядерна зброя має таку потужність, що вижити під час ядерного удару просто неможливо, але я вас заспокою. Адже міжконтинентальні ядерні ракети, які несуть стратегічну ядерну зброю, направлені на країни НАТО. Нам же у випадку чого дістанеться тактична ядерна зброя значно меншої потужності, шанс вижити під час удару якої набагато більший", – зазначив Гліб Репіч.

Як підготуватися до ядерного удару?

У цьому випадку актуальним залишається "тривожний рюкзачок", який варто підготувати заздалегідь. Але на випадок ядерного удару його варто доповнити.

Порада – всі речі краще запакувати у поліетиленові пакети, щоб уникнути небажаних наслідків від контакту з ними в разі катастрофи.

Що треба мати в "рюкзачку":

 1. Зручні штани (найкраще військові, зі щільної напівсинтетичної тканини) – 2 комплекти;
 2. Поліетиленові дощовики – 5 шт;
 3. Бахіли – 5-10 пар;
 4. Рулон сміттєвих пакетів (краще щільні);
 5. Респіратори FFP2, а ще краще FFP3 (кожен в окремій упаковці!) – 6 шт;
 6. Скотч армований;
 7. Гумові господарські рукавиці – 4 пари;
 8. Окуляри робочі (такі як для роботи з болгаркою) – 1 шт;
 9. Паперові серветки – 3 упаковки;
 10. Рідина для зняття лаку з нігтів – 2 флакони;
 11. Вода у поліетиленовій тарі – 3 л;
 12. Компас механічний;
 13. Карти місцевості (друковані), олівець, ручка;
 14. Лічильник Гейгера (він же детектор радіації) – 1 шт;
 15. Павербанк та/або батарейки для нього;
 16. Радіоприймач з КХ/СХ діапазоном.

Як вижити під час ядерного удару?

 1. Завжди будьте готові. Звичайно, що передбачити все неможливо, але принаймні не завадить підготувати всю необхідну їжу, воду, ліка та речі на кілька днів (чим більше, тим краще). Також не забудьте про ліхтарик та радіо на батарейках і, звичайно, самі батарейки.
 2. Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Про ядерний удар обов'язково попередять фахівці, які уважно стежать за повітряними атаками. Іскандерам або крилатим ракетам треба час, за який вони долетять, тому у вас буде можливість сховатися у штатне бомбосховище або метрополітен.
 3. Вживайте йод. За 10-15 хвилин після удару почнуться радіоактивні опади, а рівень радіації почне зростати до кількох сотень рентген на годину. Ця цифра може призвести до смерті вже за годину, або за навіть менший час. Уже за перші 24 години рівень радіації знизиться на 80%, але у цей час необхідно піклуватися про своє здоров'я. Вживайте калій йодид та перебувайте в укритті близько 2-3 діб, доки рівень радіації не знизиться до безпечного для евакуації;
 4. І головне залишайтеся на зв’язку. Будьте готові до того, що мобільний зв'язок і тим паче Інтернет зникне, тому всю інформацію можна буде отримувати через радіо. Слідкуйте за порадами ДСНС щодо подальших безпечних дій.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астролог назвав дату, коли і де розпочнуться масштабні бої в Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ