Вибух

Учені розповіли, які країни можуть найкраще пережити ядерну війну

Shutterstock

Один із варіантів передбачає, що понад 75% населення Землі зіткнеться з катастрофічним голодом

Американські науковці змоделювали ймовірні наслідки для різних країн після скидання на них атомних бомб. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature Food.

Згідно з прогнозами фахівців, використання ядерної зброї по відношенню до великих міст і промислових центрів спровокує вогненні бурі та забруднення атмосфери частинками горіння. Це змінить клімат і скоротить запаси їжі на суходолі та вилов риби у морях.

Серед країн, які потенційно можуть зберегти оптимальну кількість спожитих кілокалорій на душу населення на день навіть у тому випадку, якщо в атмосферу буде викинуто найбільшу кількість сажі, дослідники відзначають Аргентину, Австралію та Нову Зеландію.

Однак, навіть так останні зіткнуться з іншими проблемами. Наприклад, йдеться про величезні потоки біженців з Азії та інших територій, які зіткнуться з нестачею продовольства.

Окрім цього, у ході експериментів науковці змоделювали поширення сажі в атмосфері у кількох сценаріях – різні варіанти війни між Індією та Пакистаном, а також між росією та США. Виявилося, що навіть якщо між першими відбудеться невеликий локальний ядерний конфлікт, то глобальне виробництво продуктів харчування через 5 років впаде на 7%, а якщо зіткнуться США та росія – на 90% через 3-4 роки.

Найбільше зниження врожаю торкнеться саме цих двох країн, бо США та росія – основні країни-експортери продовольства. У свою чергу, ця ситуація вплине на залежні від імпорту країни Африки та Близького Сходу.

Глобальніша картина передбачає, що понад 75% населення планети зіткнеться з 2-річним голодом катастрофічних масштабів. Компенсувати глобальне зниження споживаних калорій не допоможе навіть споживання сільськогосподарських культур, призначених для худоби, чи скорочення харчових відходів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як вижити у випадку ядерного удару.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ