посуха, земля

В Європі через посуху з'явилися "голодні камені" з моторошним посланням – фото

фото Крим.Реалії

"Плач, якщо побачиш мене"

У багатьох європейських річках через посуху на поверхню вийшли так звані "голодні камені", які попереджають про майбутні біди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Так, це відбулося у Нідерландах, Німеччині та Чехії, у річках Рейн та Ельба. Через аномальну посуху в Європі рівень у річках впав настільки (це не відбувалося так масштабно як мінімум 500 років), що з'явилися "голодні камені" (німецькою – Hungerstein).

Йдеться про річкові камені, на яких мешканці середньовічної Європи висікали своїм нащадкам попередження про небезпеку посухи та голоду через нестачу води. Так, на одному з каменів у Ельбі написано німецькою "Плач, якщо побачиш мене", що датується 1616 роком. 

Цікаво, що ці камені не вперше з'являються з тих часів. Наприклад, у 1918 році вони стали помітними під час, який збігся з голодом Першої світової війни.

Зазначимо, що сучасна посуха обумовлена закріпленням над територією Західної Європи блокуючого антициклону, який не дає повітряним масам Атлантики проникати в глиб континенту. Через це волога обходить західне узбережжя Європи, огинає її з півночі та опускається на сході.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, коли відбудеться шосте масове вимирання і що стане його причиною.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ