Планета Земля

Коли відбудеться шосте масове вимирання і що стане його причиною – вчений

Pixels

Учений повернувся до своїх попередніх спостережень

У результаті проведення тривалих досліджень науковці прийшли до думки, що незабаром на Землі настане шосте масове вимирання. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Express.

Увагу цьому питанню приділив японський кліматолог Куніо Кайхо з Університету Тохоку. Він помітив зв'язок між біорізноманіттям нашої планети та середньою температурою її поверхні і відмітив, що все більше істот гине в результаті підвищення або зниження середньої температури.

Учений звернувся до своїх попередніх спостережень і встановив, що зниження температури на 7°С у минулому, а також глобальне похолодання стали причинами масових вимирань. 

Разом із цим був випадок, коли потепління на 9°С також ледве не призвело до руйнівних наслідків. Тож, науковці стверджують, що шосте масове вимирання цілком може відбутися і пов'язане воно буде з антропогенними змінами клімату. 

Куніо Кайхо вирішив поглянути у майбутнє і спрогнозував період, коли можна буде спостерігати масове вимирання. На думку науковця, воно відбудеться не раніше 2500 року, а причиною стане потепління на 9°С.

"Це набагато вище за попередні підрахунки вчених, які показували, що до масового вимирання може призвести підвищення температури на 5,2 градусів. Прямо зараз світові лідери, вчені, кліматологи та активісти борються за збереження температури Землі нижче 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним рівнем. Якщо люди і далі забруднюватимуть планету такими ж темпами, експерти очікують підвищення до 4,4 градусів до кінця поточного століття", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли про шосте масове вимирання на Землі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ