час

Цього року на Землі зафіксували найкоротший день в історії

Shutterstock

Науковці стверджують, що планета прискорюється

Учені-фізики Національної фізичної лабораторії Великої Британії зафіксували найкоротший день в історії Землі, який тривав не 24 години, а на 1,59 мілісекунд менше.

Експерти приділили велику увагу цьому питанню і назвали причину такого "збою" в часі. Річ у обертанні нашої планети, а точніше пришвидшенні її обертання. Під час дослідження науковці використали атомний годинник – один з найбільш точних методів визначення часу. 

Фахівці заявили, що у 2020-му було зафіксовано 28 найкоротших днів у світі за весь час спостережень. У 2021 році темпи обертання планети були середніми, хоча дещо й пришвидшилися. А вже у 2022-му фахівці зафіксували найкоротшу добу за всю історію – 29 червня. Доба тривала не 24 години, а на 1,59 мілісекунди менше.

Науковці стверджують, що планета прискорюється, але разом із цим інколи сповільнюється. Це призводить до масових дискусій щодо точності визначення часу.

Для вирішення цього питання експерти пропонують запровадити так звані негативні, або високосні секунди. Вони зможуть встановити рівномірність часу так само, як це робить високосний рік у календарі.

"Раніше у нас ніколи не було негативної додаткової секунди; проблема в тому, що програмне забезпечення має працювати з тим, що ніколи раніше не тестувалося. Комп'ютери можуть виявитися не готовими до таких змін, через що ці, здавалося б, невеликі та прості зміни, загрожують величезним головним болем для різних галузей — від телекомунікацій до фінансового сектора", – пояснив Пітер Вібберлі, старший науковий співробітник Національної фізичної лабораторії Великої Британії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ