ракета

Китайська ракета-носій може впасти на Землю вже наступного тижня – ЗМІ

CNN

Апарат, вагою 23 тонни, не контролюється китайськими науковцями

Вже наступного тижня на Землю впаде китайська ракета-носій, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Апарат "Чанчжен-5В", вагою 23 тонни, діставив на орбіту другий модуль "Веньтянь" китайської космічної станції "Тяньгун". Спуск ракети не перебуває під контролем Китаю, а отже її падіння може нести загрозу для життя людей та інфраструктурі на Землі. 

Куди саме впаде ракета – невідомо, але це може відбутися вже 1 серпня. Космічне командування Збройних сил США ретельно стежить за траєкторією повернення ракети на поверхню нашої планети. Фахівці повідомили, що уламки ракети можуть впасти не в океан, що несе велику загрозу людству. 

Військові заявили, що точне місце падіння ракети-носія стане відомо лише за кілька годин після її входження в атмосферу Землі.

"Ця ракета виконала свою місію, і тепер вона вирушила в неконтрольований китайською стороною спуск в атмосферу Землі. Хоча 20 тонн металу й розваляться на частини в атмосфері, багато з цих уламків згорять, але чималі шматки можуть впасти на поверхню. І поки не відомо, куди саме вони впадуть", – каже Майкл Баєрс із Університету Британської Колумбії.

Знавець розповів також про наслідки і шкоду, яку уламки можуть завдати Землі та населенню планети:

"Я вважаю, що особливу небезпеку уламки ракети становлять для південних міст Землі. Імовірність падіння шматків ракети на широтах, де розташовані такі міста як Джакарта, Індонезія, Дакка, Бангладеш і Лагос, Нігерія втричі вища, ніж імовірність їх падіння на широтах Пекіна, Москви чи Нью-Йорка", — каже Баєрс.

Разом із цим, учені вважають, що уникнути падіння ракети можна лише у тому випадку, якщо сучасні технології зможуть забезпечити контрольований спуск залишків ракети в атмосферу нашої планети.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у NASA показали місце зіткнення ракети з Місяцем.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ