Земля

На 700 млн років раніше: вчені розповіли, коли на поверхні Землі з'явилися перші континенти

@nasa / Instagram

Відома раніше інформація виявилася дещо хибною

Планета Земля досліджується вже багато років, але ще й досі немає відповідей на більшість запитань. Останнє дослідження показало, що перші континенти почали підніматися з океану та з'являтися на поверхні на 700 млн років раніше, ніж вважалося. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Science Times.

Геологи з університету Монаша провели аналіз, який допоміг їм встановити, у який період на Землі з'явилися перші континенти. Фахівці дослідили породи з кратону Сінгхбхум, що знаходиться на сході Індії. 

Так, науковці з'ясували, що  земельні території почали підніматися з океану на поверхню ще понад 3 млрд років тому. 

"Вчені виявили осадові породи, які утворилися з роздроблених шматків інших гірських порід, що зазнали ерозії та вивітрювання в ту епоху. Такі осадові породи могли з'явитися лише після того, як суша прорвалася через поверхню океанів ранньої Землі", – пояснив Ілля Біндеман, професор геології з Університету Орегону.

Ці дані свідчать про те, що відома раніше інформація дещо хибна, оскільки відповідно до неї континенти утворилися на поверхні на 700 років пізніше. 

Геологи впевнені, що утворення континентів відбулося ще до появи тектоніки плит завдяки безперервній вулканічній активності, яка тривала близько 300-400 млн років.  У якийсь момент шар лави виріс до 50 км у ширину та почав підніматися над водою. Це явище й спричинило появу континентів на поверхні. 

"Зіткнення плит сформувало Гімалаї, сформувало Альпи. Три мільярди років тому такого не було", – заявив провідний автор дослідження Приядарші Чоудхурі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені переконалися в існуванні восьмого континенту Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ