Планета Земля

Вчені висунули ще одну гіпотезу появи життя на Землі

Pixels

Воно могло зародитися завдяки блискавкам

Група вчених з Єльського університету провели дослідження, в результаті якого висунули чергову теорію щодо того, як зароджувалось життя на планеті Земля. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.com.

Науковці вважають, що відбулось це завдяки ударам блискавок. Річ у тому, що цей електричний іскровий розряд має здатність до вивільнення фосфору – біомолекула, яка є необхідною складовою життя. 

Намагаючись з'ясувати шляхи виникнення фосфору, вчені дійшли думки, що з'явився він на Землі завдяки шрейберзіту в результаті ударів блискавок.

"Ця робота допомагає нам зрозуміти, як життя могло утворитися на Землі і на інших планетах, схожих на нашу", – зазначає один з членів дослідницької групи Бенджамін Гесс.

Для проведення дослідження команда скористалася комп'ютерним моделюванням, завдяки якому з'ясувала, скільки спалахів блискавок відбулося, коли на планеті зародилося життя. Так, вони побачили: щороку було від 1 до 5 млрд ударів блискавок. З них від 100 млн до 1 млрд ударів досягали б поверхні щороку, у той час, коли сьогодні за цей проміжок часу на планеті Земля було  близько 560 млн ударів.

У підсумках вчені зазначили, що за такої кількості ударів блискавка цілком могла створити шрейберзіт, з якого виникла достатня кількість фосфору для зародження життя.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що життя на планеті Земля з’явилося завдяки вірусам.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ