Земля

Науковці дізналися, завдяки чому Земля стала придатною для життя

@nasa / Instagram

І чому людство не змогло б вижити на Венері

Міжнародна дослідницька група дослідила хімічний склад відкладень у надрах Землі та дійшла висновку, як планета перетворилася з токсичного середовища на комфортне місце для життя людей. Про це пише Conversation

Науковці з Франції, Австралії та США відтворили хімічний склад магми, що вкривала Землю мільярд років тому. Вони змоделювали умови атмосфери, що існували у ті часи. 

За словами учених, первинна атмосфера Землі була густою сумішшю з вуглекислого газу та азоту. Схожі характеристики має сусідка нашої планети – Венера. 

Автори дослідження пояснюють це формуванням твердої оболонки Землі та першої атмосфери з акрецією – об'єднанням дрібних частинок у масивні тіла завдяки силі тяжіння. 

Під час пізньої стадії формування на Землі сталися серйозні удари, що призвели до вивільнення чималої кількості енергії. Під час одного з таких ударів об'єкт, схожий за розмірами на Марс, розтопив більшу частину породи на поверхні планети та спричинив появу магми в океані. 

Водночас магма випускала водень, вуглець, кисень та азот – вони стали першою атмосферою на Землі. 

На противагу Венері, Земля розташована далі від Сонця. Це дозволило океану магми швидко охолонути. Завдяки цьому магма перетворилася на тверду земну кору, а газ вивільнився назовні. 

"Рання Земля охолола достатньо для того, щоб водяна пара сконденсувала з атмосфери, утворюючи океани рідкої води, як ми бачимо сьогодні. Це залишило б атмосферу з 97% CO₂ і 3% N₂ при загальному тиску, що приблизно у 70 разів перевищує сьогоднішній атмосферний тиск", – пояснив автори роботи.

Проте у ті часи Сонце було менш активним, що допомогло океану рідкої води викачувати вуглекислий газ з атмосфери та робити її менш токсичною для умов життя. 

"Попри те, що обидві планети розвивалися майже однаково, їх різна відстань від Сонця призвела до різних шляхів. Земля стала більш сприятливою для життя, а Венера – все більш негостинною", – підсумовують дослідники.

Раніше в Антарктиді з'явилися комарі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ