Куріння впливає не тільки на здоров'я курця, але й на його ненароджених нащадків – дослідження

Довгий час науковці стверджували, що куріння шкодить організму людини, але нещодавно вони встановили, що ця шкідлива звичка також впливає на майбутніх родичів курця.

Міжнародна група дослідників встановила, що вживання тютюну може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям у майбутніх внуків курця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Фахівці проаналізували понад 1,5 тисячі пар батьків і синів з Австралії, а також вплив диму тютюну на дітей курців. Несподівано виявилося, що понад 50% дітей, чиї батьки були пасивними курцями у дитинстві, мали більший ризик розвитку неалергічної астми.

Якщо ж батько дитини був пасивним курцем у дитинстві та активним у дорослому віці – вірогідність появи захворювання легень зростала у 1,5 рази. Найкритичніший вік, коли тютюновий дим шкодить майбутньому поколінню – 15 років.

Куріння
Куріння
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Було встановлено, що через вживання тютюну відбуваються так звані епігенетичні зміни в організмі чоловіків, коли ДНК людини не змінюються, незалежно від модифікації генів. Судячи з усього, коли людина вдихає тютюновий дим, то це впливає на зародкові клітини, які пов'язані з виробленням сперми. Саме ці клітини розвиваються у хлопчика до моменту статевого дозрівання, внаслідок чого вони уразливіші у цей період.

Таким чином, науковці встановили, що куріння може вплинути на організм людей через покоління. Вони сподіваються, що це відкриття допоможе кампаніям боротьби з курінням по всій Землі. Також дослідники закликали чоловіків відмовитися як від активного, так і пасивного куріння, що може зберегти здоров'я дитини та майбутнього онука.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні заборонили паління електронних сигарет у громадських місцях.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше