Куріння

Альтернатива цигаркам: як на організм впливають сучасні девайси для куріння – дослідження

Shutterstock

За останній час все більш популярним стало дотримання здорового способу життя. Люди почали правильно харчуватися, займатися спортом та позбавлятися шкідливих звичок.

Однак курцям не так просто раз і назавжди відмовитися від нікотину. Тому вони почали заміняти цигарки на різні аналоги. Як вони впливають на організм, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Newsroom.

Вчені провели дослідження з метою дізнатися, чи дійсно електронні девайси для куріння завдають менше шкоди організму. До свого експерименту вони залучили щурів.

На гризунах було протестовано дев'ять різних девайсів для вейпингу. Вже за п'ять хвилин "куріння" показник розширення судин продемонстрував відмітку від 40% до 67%. 

Вчені також звернули увагу на рівень пошкодження кровоносних судин. За цим пунктом шкода вейпингу дорівнює шкоді куріння звичайних цигарок.

На сучасному ринку можна знайти ще кілька альтернативних пристроїв для куріння, які нагрівають тютюн. Вчені проаналізували так само й їх. В результаті вони помітили, що такі девайси доставляють в організм людини у 8,7 разів більше нікотину, ніж попередники. 

Незважаючи на те, що у цих пристроях не міститься спіралі для нагріву, вони сприяють погіршенню функціонування судин

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що з'явився бот, який допоможе кинути курити.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ