Вагітність

Як тютюновий дим впливає на вагітних жінок – вчені

Shutterstock

Було перевірено організм жінок та плоду у першому триместрі

Американські вчені провели дослідження з метою з'ясувати, чи впливає куріння поруч із вагітними жінками на їхній стан та здоров'я малюка. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert, зв'язок дійсно є.  

Вчені провели два етапи дослідження. Під час першого вони перевірили організм жінок та плід у першому триместрі на наявність концентрату нікотину в крові. У жодної з них його виявлено не було. 

Другий етап проводився вже після пологів. Тоді вчені взяли на аналіз зразки крові з пуповини, що з'єднує плід з організмом матері, та вивчили епігенетику новонароджених.

Отримавши усі дані, науковці висунули твердження, що тютюновий дим може не тільки негативно вплинути на стан вагітної, але й порушити епігенетику плоду, оскільки, чим вищим був рівень нікотіну у крові жінки, тим більшою була ймовірність епігенетичних змін в генах, що контролюють функцію мозку малюків. Вони також можуть вплинути на розвиток онкологічних захворювань та порушення нервової системи.

Все, що слід знати – немає безпечного рівня впливу диму. Навіть низький рівень диму від пасивного куріння впливає на епігенетичні мітки, пов'язані з різними захворюваннями, – зазначив один з авторів дослідження – Бернард Фюммелер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що жінка розповіла, як народила дитину уві сні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ