Електронна сигарета

Чи справді електронні сигарети менш шкідливі, ніж звичайні – лікар-онколог

Shutterstock

Сучасні люди – жертви маркетингу?

Деякі курці вважають, що електронні сигарети замість звичайних можуть їх врятувати від тяжких хвороб. Цю думку спростував лікар-нейрохірург Антон Шкіряк на YouTube-каналі "Укрінформ".

Виробники дуже вміло використовують маркетинг і намагаються змусити молодих людей думати, що куріння електронних сигарет покращить їх життя.

У Шкіряка є пацієнти, які віддали перевагу новим гаджетам замість більш звичним сигаретам. Однак, їх організм через це не зменшив долю нікотину.

"Справа в тому, що після переходу на електронні сигарети звичайний курець починає палити набагато більше, тому що в його організмі недостатня кількість нікотину", – стверджує лікар.

Більш того, електронна сигарета також може стати провокатором раку. Саме тому Шкіряк рекомендує відмовитися від будь-яких сигарет: звичайних, електронних та напівелектронних.

Електронна сигарета
Електронна сигарета
Фото: Shutterstock

Завдяки цьому людина збільшить на 80-90% шанси на більш тривале життя. Навіть якщо хтось не хочу відмовлятися від шкідливої звички, то варто пам'ятати вартість лікування раку.

За словами фахівця, для лікування одного пацієнта-курця треба приблизно стільки же грошей, скільки довелося би заплатити за "дві фури, забиті електронними сигаретами".

Також лікар-онколог розповів, що за останні 10 років онкологічні захворювання помолодшали.

"Якщо років 10-15 тому ми говорили про рак у людей 50+, то сьогодні ми говоримо про рак у людей 35+", – розповів Шкіряк.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про поширені міфи про куріння, які вже спростували.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ