Іграшки

Провокують рак: експерти знайшли понад 100 шкідливих речовин у іграшках – як захистити свою дитину

Shutterstock

Родителям нужно быть внимательными

Учені провели міжнародне дослідження, направлене на аналіз хімічного складу іграшок і рівня їх впливу на дітей. У підсумку вони знайшли понад 100 "підозрілих хімічних речовин", про що повідомляє Science Alert.

Проблема в тому, що вони можуть бути небезпечними для здоров'я дітей, а тому вчені стурбовані цим фактом.

"З 419 хімічних речовин, що містяться в твердих, м'яких і пінопластових матеріалах, використовуваних у дитячих іграшках, ми виявили 126 речовин, які потенційно можуть завдати шкоди здоров'ю дітей у вигляді раку або неканцерогенних ефектів, у тому числі 31 пластифікатор, 18 антипіренів і 8 ароматизаторів", – розповів автор дослідження Петер Фантке.

Дослідники розповіли, що багато країн законодавчо регулюють те, як використовуються певні потенційно токсичні хімікати у пластикових іграшках. Однак, міжнародний рівень не має єдиного підходу до цього питання.

Завдяки чинним методам захисту не можна врегулювати розповсюдженість потенційно небезпечних речовин.

Дитина грається іграшками
Дитина грається іграшками
Фото: Depositphotos

Для кращого розуміння проблеми експерти склали список хімічних складів матеріалів, які використовують для створенні іграшок.

"Ми об'єднали дані про хімічний склад матеріалів для іграшок з іншими факторами, наприклад, як довго дитина грає з іграшкою, чи бере вона її в рот, і скільки іграшок у будинку в однієї дитини", – стверджує один із авторів дослідження Ніколо Аурісан.

Серед 126 небезпечних речовин, які знайшли в ході досліджень, 27 речовин находяться під забороною, але все одно містяться у досліджуваних іграшках.

За словами дослідників, батьки повинні задля здоров'я і безпеки своїх дітей мінімізувати пластикові іграшки в будинку.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те як зрозуміти, що дитина схильна до суїциду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ