Чи мають батьки право бути поруч з дитиною під час медичних маніпуляцій – пояснення юриста

Останніми днями по всій країні прокотилася жахлива новина із Рівного.

У мережу потрапило відео, як місцева стоматологиня, яка мала репутацію дуже хорошого лікаря, знущається із маленьких дітей у той час, як батьків немає поруч.

Голова Центру правових та кримінологічних досліджень, юристка Ганна Маляр дала роз’яснення для батьків щодо їхніх прав, коли дитина перебуває у медичному закладі.

Батьки мають право бути поряд зі своєю дитиною під час лікування. Просто вимагайте це! Якщо вас не пускають у кабінет до зубного лікаря вашої дитини - йдіть до іншого лікаря.

Важливо запам’ятати, що будь-які медичні маніпуляції повинні з вами узгоджуватись.

Дитина в лікарні
Дитина в лікарні
Фото: Shutterstock

Складніше стоїть питання з дитячим стаціонарним лікуванням. Європейські стандарти давно, ще у 1988 році, встановили право батьків знаходитись цілодобово поряд з дитиною у стаціонарі.

Так записано у "Хартії прав дітей, які перебувають у лікарнях":

  • Діти, що в лікарні, мають право на присутність батьків, або особи, котра їх замінює, протягом усього лікування.
  • Розміщення з дитиною має бути запропоновано всім батькам.
  • Необхідно уживати заходів для заохочення батьків у прийнятті рішень про перебування в лікарні разом з дитиною.

Європейська медицина вважає, що батьки - це найкращі ліки, а тому дитина швидше одужує, якщо поряд батьки.

У нас з цим складніше. У приватних клініках це питання не стоїть - там палати розраховані на дитину та одного з батьків. А от в державних та комунальних дитячих лікарнях - буває різне, буває так, що немає ліжок для батьків. Крім того, частина лікарів досі вважають, що батьки - то зайвий їм клопіт і вони лише заважають лікарям працювати.

Дитина в лікарні
Дитина в лікарні
Фото: Shutterstock

"Щодо цього випадку у Рівному, звісно, це кримінальний злочин, але думаю, він не поодинокий, думаю те саме має місце і в окремих дитячих садочках та навіть молодших школах (я з такими ситуаціями стикалась). Тому безпека ваших дітей - це ваша задача. Діти вам все не розкажуть, повірте, тому все треба перевіряти. Де це можливо, бути присутнім або встановлювати камери відеоспостереження", - підкреслює юристка.

Читайте також: "Бути поруч": що робити, коли не пускають у реанімацію до рідного маляти

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше