Реанімація
Реанімація 5 канал

"Бути поруч": що робити, коли не пускають у реанімацію до рідного маляти

Зазвичай лікарі відмовляють родичам у доступі в реанімацію, хоча за наказом від МОЗ вже рік не мають права цього робити

Не на камеру лікарі пояснюють відмову неадекватністю простих людей, які заважатимуть медичній бригаді працювати. Проте таке пояснення не виправдовує незаконність відмови, нагадує "5 канал".

Свою дитину Олена побачила лише через місяць після народження. Немовля, яке самостійно не дихало, забрали до реанімації одразу після пологів. І хоча це було 10 років тому, жінка досі пам'ятає ті дні, коли жила під дверима реанімації.

"Казали стан стабільно тяжкий... Короткі фрази – 5-10 хвилин стосовно стану дитини. Давався список, що докупити. Кожного дня ми ось так їздили з чоловіком", – пригадує Олена Бондар.

Два роки тому Ірина Кудінова розпочала волонтерський рух "За відкриті реанімації". Її півторарічний син випав із вікна третього поверху. У лікарні матір вмовляла пустили її до реанімації. "Сказали п'ять хвилин потримати за ручку, але що таке 5 хвилин, якщо лікарі кажуть, що навряд чи він протримається добу", – каже жінка.

Син Ірини не вижив, проте матір змогла провести останні хвилини поруч, а потім – і добитися такого права для всіх батьків. Рік тому під тиском волонтерів, МОЗ видав наказ, який дозволяє перебувати родичам у реанімації поруч із дитиною.

За рік, що діє міністерський наказ №592, можливістю "бути поруч" у реанімаціях скористалися понад 1 мільйон родичів маленьких пацієнтів, кажуть медики.

"Мами і тати можуть приходити у відділення, знаходитися зі своїми дітьми. Якщо діти стали трохи стабільні, мами можуть доглядати за дітьми. Батьки надають дуже велику допомогу нам, професіоналам", – переконує президент Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська.

Проте, волонтери стверджують, що і досі далеко не у всіх дитячих лікарнях і пологових пускають батьків до реанімацій. Що робити у такому випадку – дізнайтеся у сюжеті:

Юлія Божко, Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Тука передав "особливий привіт" бійцю АТО: "Із задоволенням обніму цю героїчну людину"
Наступний матеріал
Інтернет для 4 материків: SpaceX запустила ракету Falcon 9 із супутником зв'язку – відео
Loading...