Метод кенгуру для новонароджених
Метод кенгуру для новонароджених 5.ua

"Метод кенгуру": як столичні лікарі допомагають рятувати недоношених малят

У столичному "Охматдиті" шостий рік поспіль практикують "кенгурування" – аби діти швидше росли та міцніли

В Україні запроваджують нові методики виходжування передчасно народжених дітей. Якщо раніше недоношені діти лежали в кювезах у реанімаціях, то нині такі немовлята можуть фактично цілодобово перебувати поруч із мамою. Це так званий "метод кенгуру", який уже почали практикувати у перинатальних центрах більшості областей.

Нині ж у Міністерстві охорони здоров'я розглядають нові протоколи постійного медично-психологічного супроводу дітей із груп ризику до 3 років, передає кореспондент "5 каналу".

У столичному "Охматдиті" шостий рік поспіль практикують "кенгурування". Єдине протипоказання – нестабільний стан дитини. Лікар Тетяна Орлова, яка виходжує недоношених, переконує, що завдяки цій методиці немовлята довше сплять, налагоджують терморегуляцію, швидше переходять на мамине молоко та менше хворіють.

"У нас зменшилась кількість нозокоміальних інфекцій. Діти просто перестали хворіти. У зв'язку з тим, що діти не хворіють, зменшилась необхідність призначати антибактеріальні препарати та тривалість перебування дітей у стаціонарі. Вони стали швидше "дозрівати". Дітей швидше можна виписати додому", – зазначила завідувач відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ "Охматдит" Тетяна Орлова.

Варвара вирішила з'явитися на світ несподівано – на 35 тижні з вагою 1,8 кг. У пологовому будинку Марія бачила донечку в реанімації тричі на добу по 10 хвилин, а нині вони практично не розлучаються. Варвара більшість часу проводить у мами на грудях. Марія розповідає – так і їй, і дитині значно спокійніше, Варвара вже почала набирати вагу.

5 канал

У сусідній палаті за методом кенгуру виходжує сина і Ганна Сліпчук. Максим народився на сьомому місяці і важив менше, ніж півтора кілограма.

"Одягаємо цю маєчку, вона допомагає, щоб дитина трималася у цій кенгурушці, щоб знаходилась, як у мішечку. Вона відчуває материнську любов, турботу, вона відчуває серцебиття, дихання", – каже мати маленького Максима Ганна Сліпчук.

5 канал

Щоб кожна дитина з груп ризику від народження і до 3 років могла безкоштовно комплексно обстежуватися, неонатологи розробили нові протоколи про катамнез. Це медично-психологічний супровід недоношених.

Найголовніше, кажуть медики – вчасно виявити проблеми розвитку, що суттєво знизить рівень інвалідизації передчасно народжених.

В Україні щороку народжується близько 22 тисяч недоношених дітей, три тисячі – з вагою, меншою за півтора кілограма.

Леся Головата, Юрій Усик та Антон Андрущенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибух біля посольства США у Києві: уся інформація про інцидент
Наступний матеріал
На Луганщині піймали бойовика терористичного угруповання "Призрак"
Loading...