руки, нігті

Лікарка розповіла про причини появи білих плям на нігтях

Depositphotos

Зверніть на них увагу

Зони білого кольору на поверхні нігтьової пластини з’являються внаслідок її зміни. Поява цих плям та ліній на нігтях має назву лейконіхія. Про це повідомляє український лікар-педіатр Юлія Самофал у своєму блозі в Інстаграм.

Лікарка зазначає, що існує декілька причин появи лейконіхії.

Травми – найпоширеніша причина появи білих плям. В цьому випадку вони з’являються внаслідок пошкодження нігтя. Якщо затиснути або вдарити сам ніготь або палець близько до нігтя, пошкодити під час манікюру/педикюру – вони не змусять на себе чекати. Також, поперечні білі лінії на великому пальці ноги свідчать про затісне взуття.

Інфекції нігтів, які також можуть виникнути внаслідок неправильно проведеної процедури манікюру, або педикюру. 

Важкі системні захворювання також можуть спричинити появу білих точок та лінії на нігтях. Серед них можна виокремити ниркову недостатність, цироз печінки, системний червоний вовчак, серцеву недостатність,  діабет, кір та туберкульоз.

Лейконіхія також може успадковуватись. Така генетична форма зазвичай поєднується з іншими спадковими захворюваннями, такими як кератодермія (зроговіння шкіри). 

Лікарка зазначає, що остаточно вирішити серйозність причин появи білих точок на нігтях у людини може допомогти дерматолог. 

Якщо казати про дитину, то найчастіше лейконіхія зустрічається саме у хлопчиків. Поява білих плям у молодому віці є свідченням серйозних порушень чи нестачі конкретних вітамінів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" ділився порадами лікаря, за допомогою яких можна покращити свій зір лише за 3 хвилини на день

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ