Серце

Яке місце у світі посідає Україна за якістю медицини – рейтинг

Shutterstock

Найкраще в Україні, згідно з даними, лікують діарею

Науковці з Міжнародного дослідницького колективу (The UHC Partnership) проаналізували розвиток країн світу за рівнем медицини. До цього дослідження увійшли показники щодо доступності базової медичної допомоги та її ефективні. Про результати йдеться у журналі The Lancet.  

Учені аналізували розвиток медицини протягом 30 останніх років у 204 країнах світу. Окремо враховували 23 показники: профілактика, лікування, реабілітація і тд. 

Зокрема науковці звернули увагу й на рівень вакцинації проти кору, кашлюка, дифтерії, правця та рівень забезпечення антиретровірусної терапії проти ВІЛ. 

Кожен пункт експерти оцінювали за 100-бальною шкалою. Для отримання необхідного показника вони встановили коефіцієнт впливу кожного чинника на загальний рівень охорони здоров'я. 

Згідно з даними науковців, Україна отримала показник у 57 балів. Водночас 54 бали має Зімбабве. Проте є і позитивні моменти. Наприклад, за лікування діареї країна отримала максимальні 100 балів, проте лікування ішемічних хвороб серця в Україні отримало всього 2 бали. 

Найкращий рівень медицини виявили в Японії (96 балів) та Ісландії (95 балів). 

Раніше Дивогляд розповів, чому коронавірус часто плутають зі звичайним розладом шлунку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ