Дим, цигарка

У якому віці потрібно кинути палити, аби не померти молодим – дослідження

Pixabay

Дані збирали впродовж семи років

Британські вчені виявили ймовірність передчасної смерті від серцево-судинних хвороб у курців та тих, хто кинув палити. За їхніми словами, найвища ймовірність смерті у тих, хто має цю звичку ще змалку. Про це пише Journal of the American Heart Association.

Загальний ризик передчасної смерті до 75 років від серцево-судинних хвороб у курців був утричі вищим, ніж у тих, хто не має такої звички. Він починав рости у тих, хто палить з 15 та менше років. Найвищим він був у тих, хто палить з 10 років. 

За словами науковців, відмова від паління у будь-якому віці знижувала ризик смерті. Наприклад, ризик передчасної смерті від хвороб серця або інсульту у тих, хто кинув палити в 15-34 роки, був приблизно таким же, як у некурців. Після відмови у 35-44 роки – на 20% вище. А ті, хто відмовився від цієї звичку у 45-54 роки, мали на 60% вищий ризик. 

Учені використали дані, зібрані у 1997-2004 роки під час щорічного американського опитування. Експерти наголосили на тому, що відмова від куріння у молодому віці може врятувати людині життя. 

Раніше учені виявили токсичні компоненти в електронних цигарках, небезпечні для серця та легенів. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ