Компанія людей п'є пиво

Не лише для задоволення: неочевидні причини, через які люди вживають алкоголь 

Shutterstock

Ви будете здивовані

Автор книги про історії алкоголю "Drunk: How We Sipped, Danced, and Stumbled Our Way to Civilization" Едвард Слінгерленд назвав дві цікаві речі, для яких людям потрібні алкогольні напої. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал Reason TV.

Повернення дитинства

Префронтальна кора головного мозку відповідає за вищі когнітивні функції і вольове начало. Якщо б не вона, то люди не приділяли час справам, де нагорода відкладена в часі. Одночасно ця кора придушує креативність, спонтанність тощо.

У дітей вона менш розвинена, а тому на початку життя ми креативніші та менш налаштовані на монотонну працю, ніж у дорослому віці. Завдяки вживанню алкоголю пригнічується префронтальна кора, що свого роду "вивільнює" креативність та повертає нас у дитячий період життя.

Довіра

Окрім зазначених властивостей, префронтальна кора відповідає за брехню – одну з найвищих когнітивних навичок, яку люди розвинули на останніх етапах еволюції. Коли ми вживаємо алкоголь, то це провокує пригнічення цієї кори.

Наприклад, якщо люди п'ють на перемовинах, то таким чином вони хочуть продемонструвати, що не брешуть один одному, бо це стає важче, ніж у тверезому стані. Це можна назвати "когнітивним роззброєнням" за допомогою алкогольних напоїв.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про ТОП-5 міфів щодо пива, які не підтвердила наука.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ