Ілюстративне фото

Для профілактики і в разі радіаційної аварії: коли і як вживати йодид калію – МОЗ

Depositphotos

В разі аварії на ядерних установках атомних станцій цілком ймовірними є викиди радіозотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. Кожен з них несе загрозу організму людей, а отже варто поговорити про профілактичні заходи. 

Радіаційна хмара, яка утвориться після аварії на АЕС, забруднюватиме ґрунт, різні предмети, продукти харчування і воду. Також опади осідатимуть на шкірі людини та її одязі. Це може призвести до зовнішнього та внутрішнього опромінення. 

Небезпеку несе радіоактивний йод, який, при потраплянні в організм, провокує захворювання щитоподібної залози. Особливо це небезпечно в результаті внутрішнього опромінювання, коли радіоізотопи потрапляють в організм людини через вдихання повітря або споживання забруднених продуктів харчування.

У цьому випадку корисною буде йодна профілактика. Вживання йодиду калію сприяє блокуванню щитоподібної залози і таким чином перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.  

Де взяти калій йодид?

На кожен регіон України було виділено необхідну кількість препарату з розрахунку чисельності населення. Пункти його видачі будуть визначені в разі аварії, якомога ближче до місця проживання людей. 

Коли вживати йод?

Починати прийом профілактичної дози йодиду калію необхідно після офіційного оголошення місцевою владою про загрозу викиду і необхідність проведення йодної профілактики.

Найкраще, якщо препарат було вживано щонайменше за шість годин до надходження радіоактивної хмари. Водночас, не рекомендовано приймати препарат через 24 годин після надходження хмари.

Як приймати йодид калію?

  • дітям до 1 міс – 16 мг;
  • дітям від 1 місяця до 3 років – 32 мг;
  • дітям від 3 до 12 років – 62,5 мг;
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг;
  • людям, старшим за 40 років, калій йодид не призначають.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що треба мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ