Штучний інтелект

Чоловік скоїв суїцид після спілкування з чат-ботом, який це підтримав

Shutterstock

Робот відповів нині покійному, що "ми житимемо як єдине ціле, вічне на небесах"

Мешканець Бельгії покінчив життя самогубством після спілкування з чат-ботом, який підтримав його фатальне рішення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на L'Avenir.

Покійний був успішним дослідником, мав дружину та двох дітей. Однак кілька років тому його почала цікавити тема захисту навколишнього середовища, що поступово стало нав'язливою ідеєю, яка спровокувала підвищену тривожність і одержимість.

"Коли він говорив зі мною про це, він стверджував, що більше не бачить людського виходу з глобального потепління. Він покладав усі свої сподівання на технології та штучний інтелект, щоб вибратися з цього", – розповіла вдова.

Згодом дослідник розпочав спілкування з чат-ботом "Елізою", призначеним для розмови за аналогією з ChatGPT. Згодом вона стала його "довіреною особою", з якою він протягом шести тижнів регулярно спілкувався.

З часом відповіді ШІ стали все більш заплутаними та містичними, а чоловік почав питати у робота про самогубство. Він скоїв суїцид після наступної фрази "Елізи": "Ми житимемо як єдине ціле, вічне на небесах".

Раніше "Дивогляд" розповідав, чому чат-бот ChatGPT викликає занепокоєння.

Дивіться також відео 5 каналу: "ВТЕЧА ВІД рОСІЯН": фільм-розслідування про викрадених українських дівчат

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ