Чат-бот ChatGPT: чому він викликає занепокоєння

Новий чат-бот ChatGPT привернув увагу людей з усього світу, але фахівці вважають, що він може бути небезпечним

ChatGPT, що працює на базі штучного інтелекту, тепер доступний в Україні. Нова технологія, як це зазвичай і буває, створює перед людьми багато дискусійних питань. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Наприклад, деякі користувачі обговорюють, чи здатен чат-бот замінити традиційні пошуковики, чи позбавити роботи журналістів.

Карлі Кінд з Інституту Ади Лавлейс стверджує, що системи ШІ загального призначення, такі як ChatGPT та інші, створюють певні етичні та соціальні ризики. Наприклад, вони можуть сприяти поширенню дезінформації або "зруйнувати наявні інститути та послуги, наприклад, ChatGDT зможе написати успішний мотиваційний лист на роботу, шкільне есе чи заявку на грант".

Вона вважає, що також є питання стосовно порушень авторських прав і проблема конфіденційності, бо такі системи "часто містять дані, які неетично збираються від користувачів інтернету".

Одночасно з цим, як стверджує Кінд, такі технології потенційно здатні принести "цікаві та поки що невідомі переваги для суспільства". Виконавчий директор компанії OpenAI, яка публічно презентувала ChatGPT, стверджує, що ШІ "має пройти довгий шлях, а великі ідеї ще належить відкрити".

"Іноді це буде невдало. Іноді ми будемо ухвалювати дійсно погані рішення, а іноді у нас будуть моменти надзвичайного прогресу та успіху", – додав він.

Штучний інтелект
Штучний інтелект
Фото: Shutterstock

Читайте також:

На думку CEO Fintellect Єгора Валовського, ChatGPT – "повний шок", який вплине на світ більше, ніж поява інтернету. Він вже провів тестування технології та встановив, що вона вміє писати тексти в заданому стилі, нескладний код та розв'язувати математичні задачі.

"Більше немає сенсу вміти писати курсові, більше не треба мучитись при написанні супроводжувального листа на роботу, більше не потрібне багатоденне планування поїздок, сценарії для художніх творів тепер доступні майже в необмеженому режимі, СЕО-копірайтери більше не зможуть вигравати конкуренцію. За пару років умовний Disney генеруватиме сценарій в ChatGPT, зможе створювати персонажів в Dall-E, анімувати їх в якійсь іншій нейромережі. Вартість інтелектуальної роботи стрімко наближається до нуля", – поділився він.

За словами почесного президента Київської школи економіки Тимофія Мілованова, є ще один ризик ChatGPT – він приймає на віру різну інформацію, у тому числі пропагандистську. Це також стосується українського сьогодення.

Зокрема, ШІ вважає, що Крим є "спірною територією", яку "фактично контролює росія, яка вважає її своєю, а Україна – своєю". Також технологія не змогла назвати причини повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке вона навіть не назвала війною. Додатково ChatGPT згадав про "Майдан", "вплив різних міжнародних гравців".

"Боти тренуються на всіх англомовних текстах. І сприймають їх як рівноправні. А росія виробляє набагато більше англомовних текстів ніж Україна. Сьогодні наш президент переконує політиків і журналістів світу харизмою, емоцією і фактами. Але вже зараз потрібно готуватись переконувати штучний інтелект світу. А там емоція і навіть факти не працюють. Це величезний виклик", – додав він.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що реалістичний робот відповів, чи буде повстання машин.

Дивіться також відео 5 каналу: Стратегія перемоги ЗСУ: ЗАХІД ВИРІШИВ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ У 2023 – Марк Фейгін в "Час: Online"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше