Вчений, який незаконно створював генетично модифікованих дітей, зробив дивне зізнання

Скандально відомий на увесь світ китайський науковець Хе Цзянькуй вперше після перебування у в'язниці дав інтерв'ю журналістам

У 2018 році Цзянькуй заявив, що йому вдалося редагувати гени дівчаток-близнюків Лулу та Нани ще до їхнього народження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

У підсумку його було звільнено з Шеньчженьського університету та засуджено до 3-річного ув'язнення, бо він проводив ризиковано, етично суперечливу та медично невиправдану процедуру, на що навіть не погодилися родичі дітей.

Під час нещодавньої розмови з журналістами дослідник не вибачився та не висловив будь-якого жалю щодо зробленого, але все ж таки у чомусь зізнався:

"Я довго думав про те, що робив у минулому. Підсумовуючи одним реченням: я зробив це надто швидко"

Цзянькуй не розповів, що треба зробити перед продовженням дослідів щодо редагування людських генів, але пообіцяв надати більше інформації в Оксфордському університеті, де він виступить у березні цього року.

Зазначимо, що цей чоловік вивчав фізику в Китаї, а потім переїхав до США, де став доктором філософії в Університеті Райса та пост-доктором із секвенування генома в Стенфордському університеті. Згодом він повернувся на батьківщину, де досліджував тему редагування генів Crispr-Cas9.

У Китаї він запустив біотехнологічні бізнеси, поки генетично модифіковані клітини вже використовувалися для клінічного лікування дорослих. Однак генетична модифікація ембріонів ‒ досі етична суперечлива тема, бо зміни стосуються всіх клітин тіла та передаються наступним поколінням. Існують сумніви щодо того, що ці методи виправдані з медичної точки зору.

Однак це не зупинило Цзянькуя, який чотири роки тому в рамках міжнародної конференції в Гонконзі розповів про проведення модифікації двох ембріонів перед тим, як їх вставили в утробу матері. Згодом стало відомо ще про народження третьої генетично модифікованої дитини.

Редагування гена під назвою CCR5 передбачає проникнення вірусу ВІЛ у клітини та створення імунітету до ВІЛ у дітей. Одночасно з цим генетична модифікація може призвести до побічних вад серця, онкологічних захворювань та інших проблем.

Ця ризикована та неперевірена процедура, в якій була відсутня медична потреба, шокувала наукову спільноту. У підсумку дослідника визнали винним у "незаконній медичній практиці" та засудили до 3-річного позбавлення волі. У розмові з журналістами Цзянькуй не став ділитися подробицями цього періоду свого життя.

За словами Цзянькуя, він спілкується з рідними близнюків, але не розповідає, чи був учасником їхнього клінічного обстеження.

"Лулу і Нана живуть нормальним, мирним життям у спокої, і ми повинні це поважати. Ми поважаємо приватність пацієнтів і ставимо сімейне щастя на перше місце, а наукові відкриття ‒ на друге", ‒ розповів він і додав, що третя дитина теж перебуває у задовільному стані.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці розшифрували геном людини на 100%.

Дивіться також відео 5 каналу: "рОСІЯНИ – СЦИКЛИВІ НАЦИСТИ!": Подерв'янський посадив русн@ на пляшки у Рандеву з Яніною Соколовою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше