Археологи виявили невідомі раніше підземні ходи, які ведуть до Софіївської церкви

У Києві виявили загадкові підземні ходи, один з яких веде до Софійського Собору – фото

Вадим Кириленко / Facebook

"Підвал знаходиться нижче рівня землі"

Археологи виявили таємничі підземні ходи, один з яких веде до Софійського собору. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Три підземні ходи побачили у підземній частині Трапезної церкви, яку було зведено у 18 ст. Під час реставраційних робіт на території Національного заповідника "Софія Київська" учені найшли ходи, які раніше ніхто не вивчав.

Один з ходів веде до Софіївської церкви. У підвалі знайшли чимало предметів, які демонструють побут жителів Києва минулих часів. Зокрема, був помічений стародавній посуд.

Головний реставратор Вадим Кириленко назвав це місце "справжнім клондайком для вчених". Він також повідомив, що під Трапезною церквою облаштують Музей археології заповідника, оскільки там міститься чимало цікавих артефактів:

"Ми запланували там облаштувати Музей археології заповідника, адже маємо дуже багату археологічну колекцію артефактів. Там дуже красива архітектура і підвал знаходиться нижче рівня землі – це буде дуже цікавим об’єктом для туристів", – повідомив Вадим Кириленко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи знайшли місце народження святого апостола Петра.

Дивіться також відео 5 каналу: Якщо мОСКОВІЯ вдруге ПІДЕ на КИЇВ – "ЦЕ БУДЕ ДИВНО" / Андрій Нєбитов

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ