Розкопки

Археологи знайшли місце народження святого апостола Петра – фото

Shutterstock

Учені займалися розкопками одного з трьох залишків давньої Віфсаїди

Археологи під час розкопок ранньої церкви в Ізраїлі виявили ймовірне місце народження святого апостола Петра, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Express.

Святий Петро, його брат святий Андрій і святий Пилип – троє апостолів в Євангелії від Іоанна. Вони народилися у Віфсаїді, де, згідно зі словами святого Луки, Ісус здійснив диво, нагодувавши 5 тис послідовників.

Учені займалися розкопками одного з трьох залишків давньої Віфсаїди – того, що на північному сході від Галілеї – Ель-Арадж. Науковці майже одразу знайшли докази тому, що саме у цьому місці народився апостол Петро.

Знавці встановили, що апостол Петро жив у той самий час, коли була побудована візантійська церква – у 1 ст н.е. Мозаїка з написом на підлозі вказувала на те, що церква була присвячена апостолу Петру.

мозаїка на підлозі візантійської церкви
мозаїка на підлозі візантійської церкви
Фото: Фото express.co.uk

Німецький єпископ 8 століття Віллібальда відмітив, що святий Петро відвідав "Церкву апостолів", подорожуючи Капернаумом. Єпископ визначив, що цим місцем була саме Віфсаїда, звідки й прийшли Петро та Андрій.

"Однією з цілей цих розкопок було перевірити, чи є в нас на цьому місці шар I століття, що дозволить нам запропонувати найкращого кандидата для ідентифікації біблійної Віфсаїди. Ми не лише знайшли значні залишки цього періоду, але також знайшли цю важливу церкву та монастир навколо неї", — підсумували вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що археологи розкопали залишки палацу родича Чингісхана.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ