генетика

Величезний прогрес: науковці розшифрували геном людини на 100%

5 канал

Раніше це вдалося лише частково

Учені з консорціуму Telomere-to-Telomere (T2T) змогли на 100% після довгої роботи повністю секвенувати людський геном. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ZME Science.

Ще 2003 року, після 13 років наукових досліджень, учасники проєкту Human Genome Project (HGP) вперше розшифрували геном людини, але тоді це не вдалося на 100%, а лише на 8% через технологічні обмеження.

"Telomere-to-Telomere (T2T) Consortium завершив створення першої дійсно повної послідовності 3,055 млрд пар основ геному людини, що представляє собою найбільші еталонні зміни з моменту його першочергового відкриття"

Зазначається, що геном – сума всіх послідовностей ДНК і мітохондріальної ДНК (мтДНК) в клітині, який містить всі інструкції, необхідні для виживання. У свою чергу, ті складаються з будівельних блоків або пар основ (G, A, T і C), а їх порядок кодує біологічну інформацію.

У такого диплоїдного організму, як людина, є копії майже всієї ДНК. Так, є пари хромосом по одній від кожного з батьків, але науковців цікавить передусім сума тільки однієї копії пар хромосом. По суті, до людського геному входить близько 6 млрд пар основ, але в якості "репрезентативної" копії дослідники користуються лише половиною.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені почали сумніватися у тому, що 550 млн років тому відбулося масове вимирання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ