Чоловік тримається за голову

10 польських слів, які завжди викликають труднощі в українців

Shutterstock

Якщо ви лише вчите польську мову – не пройдіть повз ці вислови

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України велика кількість людей була вимушена евакуюватися у більш безпечні місця. Зокрема, прихистком для українців стала сусідня держава – Польща, яка сьогодні приймає найбільшу кількість біженців.

Люди, які тимчасово перебувають на безпечній території, намагаються адаптуватися до нових незвичних умов. Звичайно, що без знання державної мови це зробити важко.

"Дивогляд" ділиться з вами десятьма підступними польськими словами, які можуть викликати у вас труднощі в спілкуванні.

  • "cieszę się" і "czeszę się" ("радію" та "зачісуюсь")

Спершу ви можете не помітити різниці у вимові цих слів, але для поляків вони абсолютно різні. У слові "cieszę się" частинку "cie" варто вимовляти м'яко. У слові "czeszę się" – "cze" тверда.

  • "owoce"

Здавалося б, що нічого незвичного у цьому слові немає і звучить воно, як і українською "овочі". Але ж ні. Насправді "оwoce" – це зовсім не овочі. Українською це слово перекладається, як фрукти.

  • "uroda"

Це слово трактувати кожен може по-різному. Одні нададуть йому образливого значення "потвора", але ж насправді воно описує красу. Саме від цього слова походить українське "врода" – краса. 

  • "zapomnieć" і "zapamiętać"

Для українців ці слова також можуть здатися ідентичними за значенням на перший погляд, але ж варто вміти їх відрізняти. "Zapomnieć" означає забути, а zapamiętać – запам'ятати.

  • "рolka"

Ні, це не назва танцю. "Polka" – це корінна жителька Польщі. 

  • "palaczka"

У перекладі це слово означає "курець".

  • "Ja się rozbieram"

Дуже часто цей вислів перекладають, як "я в цьому розуміюся". Але польською він означає "я роздягаюся".

  • "jutro będę mógł"

У польській мові слова "змогти" не існує взагалі і це викликає труднощі в українців, які вчать мову. Наприклад, фразу "я можу прийти завтра" українці можуть перекласти, як "jutro mogę przyjść". Але правильним варіантом буде "jutro będę mógł".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що необхідно знати біженцям з України в Польщі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ