Земля та Місяць

Учені почали сумніватися в тому, що 550 млн років тому відбулося масове вимирання

Shutterstock

Фахівці розібралися у справжніх чинниках

Наша планета та життя на ній викликають великий інтерес у вчених, які регулярно проводять дослідження і дізнаються щось нове. Так, наприклад, багато хто поринув в історію життя на Землі і почав ставити під сумнів той факт, що масове вимирання насправді відбулося, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Фахівці з Кембриджського університету вирішили розібратися у справжніх чинниках, що могли спровокувати масове вимирання тварин ще 550 млн років тому. Для цього вони вивчили залишки тварин едіакарського періоду (580 млн років тому) – біоспільнота трьох скам'янілостей періоду між 575 і 543 млн років тому.

В ході дослідження вчені встановили, що на початкових етапах вимирання тварин їхня різноманітність різко скоротилася, а через ще близько 40 млн років відбувся "кембрійський вибух", який спричинив появу нових видів.

Науковці припускають, що саме таке падіння різноманітностей і свідчить про масове вимирання. Також існує ймовірність, що воно було викликано екологічною катастрофою. 

Дослідники виявили, що ближче до кінця едіакарської ери тварини проявляли більше активності у міжвидовій взаємодії. Найчастіше це спостерігається у час зміни типів екосистеми. Згодом, причиною скорочення пород тварин стало те, що одні види переважали інші.

Підсумовуючи, учені відмітили, що так званого катастрофічного масового вимирання у під час едіакарської ери не відбувалося. І саме Едіакарський період став чинником, що спровокував "кембрійський вибух".

"Ми виявили, що фактори, що стоять за цим вибухом насправді почалися під час едіакарського періоду, набагато раніше, ніж вважалося до цього", – каже Емілі Мітчелл, одна з авторів дослідження.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені дізналися, в яку пору року розпочалося масове вимирання динозаврів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ