Арктика

Учені назвали рідкісний тип тварин, які перебувають на межі вимирання – що цьому сприяє

Shutterstock

Фахівці знайшли спосіб уникнути цієї катастрофи

Окрема увага учених приділяється питанню життя на нашій планеті та ймовірності його розвитку. На жаль, останні дослідження демонструють, що один з найрідкісніших видів тварин незабаром може зникнути із Землі. Про яку тварину йдеться і що їй загрожує, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Livescience.

Учені провели дослідження, під час якого проаналізували кліматичні зміни на планеті. Перші спостереження були проведені ще у 1979 році. Тоді результати продемонстрували, що арктичний лід щороку проходить повний цикл танення. Щоразу фахівці помічають, що його рівень значно зменшується.  

Така проблема стосується й Арктики. Цей регіон містить найстаріший лід, товщина якого дорівнює 4 м, а площа – 1 млн кв км. Саме цей регіон є рідним для багатьох тварин. Зокрема, білих ведмедів. 

Фахівці розповідають, що танення крижаної покрівлі призводить до багатьох проблем не лише для екології, але й для живих істот. Вони стверджують, що якщо рівень криги зменшуватиметься й надалі (в результаті нагрівання атмосфери вуглекислим та іншими парниковими газами), то існування білих ведмедів залишиться під загрозою.

Білі ведмеді
Білі ведмеді
Фото: Depositphotos

Таку думку дослідники пояснили тим, що відсутність льоду призведе до того, що усі мешканці океанів (водорості, ракоподібні, риби, тюлені тощо) будуть вимушені покинути цей регіон. Така еміграція призведе до голоду сухопутних тварин, які харчуються здебільшого підводною живністю. 

Фахівці розповідають, що уникнути вимирання білих ведмедів допоможе їхнє схрещування з гризлі. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Арктичний лід розтанув ще більше і досягнув чергового антирекорду. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ