Арктика

Арктичний лід тане з подвійною швидкістю – вчені

Shutterstock

Таке активне танення може призвести до серйозних наслідків

Арктичний лід тане вдвічі швидше, ніж стверджували вчені. Причиною цього є зростання температури та сонячні промені. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на news.sky

Вчені з Університетського коледжу Лондона провели дослідження та проаналізували дані рівня снігового покриву в регіоні за 16 років (з 2002 по 2018 роки). Фахівці побачили, що за цей час товщина льодових щитів скорочується з подвійною швидкістю. 

Таке явище пов'язують перш за все зі зростанням температури у Арктиці. Вчені також стверджують, що таке активне танення може призвести до постійних штормів у Північний півкулі Землі.

"Товщина морського льоду – чутливий індикатор здоров'я Арктики, а коли Арктика нагрівається, нагрівається і весь світ. Товстий лід служить ізолюючим покривом, що не дає океану нагрівати атмосферу взимку і захищає океан від сонячного світла влітку. Тонкий лід з меншою ймовірністю переживе літнє танення", ​— розповів керівник дослідження Роббі Маллет.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Арктиці зафіксовано рекордно високу температуру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше