Арктика

Арктичний лід розтанув до рекордного мінімуму

Shutterstock

Вчені припускають, що скоро він взагалі зникне з регіону

В Арктиці спостерігається рекордно низька площа морського льоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національне аерокосмічне агентство

Вчені NASA зафіксували, що наразі найбільша протяжність льоду в регіоні становить 14,77 млн кв км. Порівняно із попередніми даними за період з 1981 до 2010 рр. – це на 880 тис кв км нижче.

Екологи зазначають, що такі зміни можуть призвести до жахливих наслідків у глобальній екосистемі. Так, Арктика вже втратила льодовики, які дорівнювали площі деяких американських штатів. 

"Аналіз наукових даних, отриманих за останні роки, показує, що зараз Арктика зазнає незворотних змін, пов'язаних з інтенсифікацією глобального потепління. У найближчі роки лід і далі  танутиме, що серйозно змінить вигляд нашої планети і спровокує значні зміни не тільки в арктичних, але і в інших екосистемах", – розповідають у космічному агентстві.

Ще одним важливим фактом є те, що зменшується не лише протяжність льоду, але і його товщина. Так, вчені припустили, що вже до 2035 року морський лід повністю зникне з Арктики. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що потепління може спровокувати озеленення Арктики

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ