Білі ведмеді

Білі ведмеді можуть вимерти до кінця ХХІ століття – дослідження

Depositphotos

Ці хижаки, ймовірно, збережуться лише в декількох популяціях – дуже далеко на півночі

Білі ведмеді зникнуть до 2100 року, якщо людство не докладе більше зусиль для боротьби зі зміною клімату. Про це повідомляє "Ліга.Новости" з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Climate Change. 

Зокрема, йдеться про те, що деякі популяції білих ведмедів, на думку науковців, уже досягли меж виживання, оскільки площі, вкриті арктичним морським льодом, скорочуються.

Хижакам потрібен лід Північного Льодовитого океану, щоб полювати на тюленів. Глобальне потепління змушує тварин проходити все довші й довші відстані в пошуках їжі для себе і своїх дитинчат.

Міжнародний союз охорони природи вирахував приблизний період, коли білі ведмеді можуть зникнути назавжди. Для цього було змодельовано витрату тваринами енергії та розраховано межі їхньої витривалості.

Важкодоступність їжі позначиться насамперед на виживанні дитинчат, адже їхні матері не зможуть накопичувати достатню для вироблення молока кількість жиру.

Дослідники також визначили, коли білі ведмеді досягнуть межі виживання в різних частинах Арктики. І не виключають, що в деяких районах це вже сталося.

Якщо рівень викиду парникових газів залишиться високим, то до 2100 року всі популяції білих ведмедів, за винятком декількох, можуть зникнути.

Отримані результати збігаються з попередніми прогнозами про те, що до 2100 року білі ведмеді, ймовірно, збережуться тільки в декількох популяціях – дуже далеко на півночі.

Читайте також: Справжнє диво. Фотографії тварин в утробі матері.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ