Арктика

У чому причина зміни погоди в регіонах Арктики – вчені

Shutterstock

Фахівці перевірили інформацію за останні чотири десятиліття

За останні кілька років все частіше можна почути про неочікувані погодні умови, здебільшого пов'язані зі зростанням температури повітря. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science, фахівці пояснили причини таких явищ. 

Спільнота  вчених з Массачусетського університету (США) та Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) провела дослідження та пояснила зростання температури в Арктичних регіонах. Вони пов'язують це з підвищенням зимових температур в областях, що знаходяться у Північній півкулі Землі. Таке явище було спричинене порушенням системи атмосферної циркуляції. 

Фахівці стверджують, що за останні чотири десятиліття полярні вихори дещо змінили свою форму. Через це в осінній період між Уралом та Північною Європою сформовується область високого тиску, а над Східною Азією – низького. Також зміни помітні і у Сибіру. У цьому регіоні починаються сильні снігопади.

Проаналізувавши наукові дані, вчені дійшли висновків, що ймовірність екстремальних погодних умов в різних регіонах зростає внаслідок злиття енергій тисків двох хвиль (зокрема євразійської та північноамериканської над Аляскою і північною частиною Тихого океану).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Арктиці зафіксовано рекордно високу температуру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ