Укус комах

Через глобальне потепління комарі стали небезпечнішими

Shutterstock

Комахи частіше заражають людей смертельно небезпечними хворобами

Через глобальне потепління і зміну клімату у світі побільшала кількість випадків зараження людей малярією і лихоманкою денге. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на звіт, опублікований в журналі The Lancet Planetary Health.

Учені Лондонської школи гігієни і тропічної медицини виявили, що у деяких африканських країнах за останні 20 років кількість випадків зараження цими смертельно небезпечними хворобами зросла у 8 разів. Якщо у 2000 році було зафіксовано 505,4 тисячі випадків лихоманки денге, то у 2019 році вже 5,2 млн.

Ці хвороби передаються через укуси комарів. Вчені вважають, що цих комах зробили небезпечнішими викиди парникових газів, оскільки глобальне потепління збільшило тривалість сезону передачі хвороб людині з укусами.

За прогнозами вчених, якщо до 2100 року температура на Землі збільшиться у середньому на 3,7 градуса, число жертв від двох найпоширеніших в світі хвороб, що переносяться комарами, сильно виросте. Уже в 2080 під ризиком зараження малярією і лихоманкою денге можуть опинитися близько восьми мільярдів чоловік, на 4,7 мільярда більше, ніж в період 1970-1999 років.

На сьогоднішній день, за даними ВООЗ, у світі від малярії щорічно помирає понад 400 тисяч людей, переважно діти. Понад 90% випадків хвороби фіксується в Африці. Але, за умови глобального потепління ця територія значно розшириться.

Від лихоманки денге щорічно помирає близько 20 тисяч осіб. Спеціальних ліків від цієї інфекції поки не існує. За оцінками вчених, майже кожна друга людина у світі схильна до зараження цією хворобою. Збудника гарячки денге віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї.

Читайте також: Невидимий ворог: в Україні активізувалися небезпечні личинки кліщів

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ