Кліщі

Невидимий ворог: в Україні активізувалися небезпечні личинки кліщів

Vtambove.ru

Прозорі личинки передають такі ж інфекції, як і дорослі кліщі

Початок літа 2021 року в Україні виявився доволі дощовим і прохолодним, а це ідеальні умови для розвитку дощів. Тому скрізь, де є трава і кущі на українців може чекати небезпека. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету, лікарка-інфекціоністка Наталя Виноград, передає "Дивогляд".

Небезпечними для людей є не лише дорослі кліщі, а й їхні личинки. Вони прозорі і їх важко помітити, але зі своєю слиною вони можуть передати такі ж небезпечні інфекції, як  дорослі особини. Зокрема, збудники кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії та геморагічної гарячки.

Тому, навіть якщо ви не бачили на собі кліща, але у вас з’явилися ознаки хвороби – негайно зверніться до лікаря.

Щоразу після прогулянки на природі слід робити самоогляд і взаємоогляд. При цьому особливу увагу слід звертати на шкіру за вухами, на голову, на пахви та інші ділянки тіла, де шкіра більш ніжна.

Кліщі не падають із дерев і не піднімаються вище 1 метра. Зазвичай вони потрапляють на людей і тварин із трави і кущів. Однак ці членистоногі доволі швидко повзають, тому легко можуть перелізти із ніг до голови людини.

Виноград нагадала, що чим швидше ви знімете кліща із тіла, тим менший ризик, що він передасть вам інфекцію. Найкраще, якщо укус кліща ви помітите протягом двох годин.

Як правильно знімати кліщів і на які симптоми потім обов’язково потрібно звертати увагу – читайте тут.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ